| anonim_4396 a întrebat:

Heiii TPU. Deci sunt aproape 8 saptamani de la ultimul so primul meu "act sexual" nu se poate numi in totalitate asa. Poate chiar deloc. Deci. Iubitul meu a vrut sa o facem.Am vrut si eu.In fine nu conteaza asta. Dar am "facut-o" fara prezervativ. Penisul a intrat cam de dooua degete. Adica foarte putin. Apoi am zis sa o scoata deoarece e riscant asa fara prezervativ, si am lasat-o balta. Nu a ejaculat absolut nimic. A fost uscat. Dar dupa aceea mie mi-a curs sange ceea ce e normal.Deci pot ramane insarcinata? Sau e probabil sa fiu? am facut un test la prima saptamana dupa "act" a fost negativ. Nu am luat in considerare deoarece l-am facut foarte repede. Al doilea in saptamana a 3-a, si unul saptamana trecuta. Actul a avut loc in 7 iunie. Si ultimul test l-am facut in13-14 iulie. Cam asa. Toate testele au fost negative! Ciclul mi-a venit in 28 iunie. A durat normal. 5 zile. Eu nu am un ciclu regulat. Nu am greturi, nici sanii mei nu sunt tari sau alte simptome. Sunt putin paranoica si cand imi e foame si imi chioraie matele am impresia ca e ceva acolo. In burta. Deci e posibil sa fiu? Ajutati-ma va rog!

6 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ai avut noroc se pare, dar de ce trebuia sa irosesti asa, un moment, o traire ce trebui sa fie speciala, aparte si de neuitat?!
Pana nu o sa vrei bebe, NU mai risc asa niciodata! Nu vrea omul sa te respecte si sa faceti doar protejat, e clar ca e egoist, inconstient si iresponsabil, asa ca eject, si altul, corespunzator, care te apreciaza, respecta si te pune pe tine pe primul plan!

| Violleta2022 a răspuns:

Un test corect de sarcina sa face la 5 saptamani dupa ultimul ciclu menstrual!

Pe viitor este bine sa stii ca sexul neprotejat, chiar daca nu exista ejaculare te poate lasa totusi insarcinata, este de ajuns sa-l introduca si 1 cm in vagin, daca se scurge pica-tura pre-ejcaulatoare, poti ramane si cu aia insarcinata, singura conditie fiind ca tu sa fii in perioada fertila (ovulatorie).

| corbulalbrosu a răspuns:

Pe baza unor calcule simple, reiese ca ovulatia in ciclul menstrual anterior s-a produs in data de 14 iunie si drept urmare nici un spermatozoid ajuns in vaginul tau in date de 7 iunie nu putea supravietui inca 7 zile pentru a fecunda ovulul. Daca rationamentul este corect rezulta ca joaca voastra s-a produs cu minim 3 zile inainte de PERIOADA FERTILA deci ar fi fost IMPOSIBIL sa se produca o sarcina chiar si in cazul in care ar fi ajuns sperma in vaginul tau. De altfel si menstruatia care a decurs normal din toate punctele de vedere, reprezinta garantia ca absolut sigur nu s-a format si nu sa instalat o sarcina in acel ciclu menstrual. Doar rezultatul ultimului test de sarcina se poate considera ca fiind corect/valid deoarece a fost efectuata dupa trecerea a mai mult de 21 de zile fata de momentul ovulatiei produse in data de 14 iunie. In concluzie; ESTE IMPOSIBIL sa existe o sarcina in conditiile prezentate, iar lipsa simptomelor premenstruale se datoreaza faptului ca avand un ciclu NEREGULAT, mai mult ca sigur actualul ciclu menstrual va fi unul mai lung de 28 de zile si nu din cauza unei sarcini ipotetice. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Da, ești, cu siguranță!
Paranoică, din fericire; gravidă nu ai cum să fii.

| Emilian65 a răspuns:

Daca ciclul ti-a venit iar rezultatele la teste au fost negative de ce iti faci probleme de sarcina?

| AlexDFY a răspuns:

E mai mult in capul tau, totusi ai facut 3 teste, toate negative, ciclul a venit ok, daca mai erai si in perioada nefertila, atunci 100% nu ai de ce sa te temi