| bluelikenever a întrebat:

Hello. i-am luat iubitului meu o carte de ziua lui, si as vrea sa-i scriu ceva frumos pe prima pagina. dar nu chestii de genul:te iubesc. aveti voi niste idei faine? ceva citate. ceva 'altceva' big grin.mersi fain. funda

2 răspunsuri:
| PopStarInMyMind a răspuns:

Uite, am gasit cateva citate pe un site despre dragoste:
Aud vibrand vocea ta in toate zgomotele lumii. – Paul Eluard
Iubirea este arhitectul universului. – Hesiod
As vrea sa colorez padurea, Sa pot s`o fac in mii de feluri, Sa pot sa intalnesc iubirea, Ce se coboara dinspre ceruri… "
" As vrea sa fiu zapada, sa ma topesc pe trupul tau, sa ma evapor si sa ajung in cerurii sa le spun ingerilor ca si pe pamant exista raiul! "

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum primavara se umple o campie de flori, de culori si de miresme, asa in clipa in care te-am cunoscut inima mea s-a trezit la viata si s-a umplut de dragoste, de fericire si de placere.
Te astept sa iti ofer toate florile sufletului meu, sunt numai ale tale pentru ca tu le-ai facut sa rasara atat de frumos. IUBITA TA...

ubesti banii - banii se risipesc, iubesti sexul – poftele palesc, iubesti frumusetea – frumusetea imbatraneste, iubesti invatatura – mintea uita, iubesti virtutile – viata te insala… ce sa iubesti atunci din toata lumea asta? Iubeste insusi izvorul iubirii, inima, inima ei; ca sa izvorasca iubire are nevoie de iubire… ofera-i-o si nu va seca niciodata, n-o sa-mbatraneasca, n-o sa se risipeasca, n-o sa te-nsele niciodata. Nu e o minciuna, e un secret pe care ce-i ce-l asculta il inteleg cu adevarat. Sa fii iubit si sa iubesti… neincatat si fara limite.