| AmyAmaLyAAA a întrebat:

astazi e ziua unei prieten si merg la ea. i-am luat o carte si as vrea sa scriu ceva pe prima pagina(o urare).*o cheama diana, puteti sa-mi spuneti niste poezioare? mersi! daca puteti cu rime va rog!

Răspuns Câştigător
| Ancutss30 a răspuns:

Draga Diana,iti ofer aceasta carte ca simbol al prieteniei noastre. Poate nu intelegi,dar cartea este ca o oglinda a inimii in care sunt scrise sentimentele, ganduri si toate bucuriile prieteniei noastre. Sper ca nu ma vei uita niciodata si vom fi prietene pana la sfarsitul vietii! Iti transmit o calda imbratisare, cu drag Ana![sau cum te cheama]funda?

3 răspunsuri:
| Michaela89 a răspuns:

Draga Diana,
Odata poate o sa pleci
Si atunci zilele de vara
Vor fi cu soare,insa reci,
Iar ziua o lunga seara.

Cand tu esti trista,
E trist sufletu meu,
Esti oprecum o usa inchisa,
dar sti ca iti este greu.

Lumea este de viata plina
Cand ochi tai imi zambesc,
Iar acum iti spun din inima:
Oameni ca tine nu gasesc.

Tu esti cea care ai facut
Apa din zapada de uitare
Si singura ceai putut
S-alungi tristetea mea cea mare!

Pentru mine, in special,
esti in bezna ca o lumina
Si nu doar
Prietena mea cea mai buna!
Daca vrei poti alege doar o strofa dintre toate, stiu ca e prea mult.

| morningstar a răspuns:

Viata-ti fie fericita
Si drumul presarat cu flori
Iar bolta vietii linistita,
Senina, blanda, fara nori.

Sa ai belsug de bucurie
Si pacea sfanta-n veci s-o ai
Sa fii o dulce melodie
Si blanda ca o zi de mai.

| karminuta a răspuns:

De ziua ta draga diana, iti ofer aceasta carte si o amintire mica numita poezie. Nu este cu rime, dar sper sa imi dai fundita.