| HappYorSaD94 a întrebat:

Hello TPU. Ma numesc Adi, 21 ani, si am... o problema. Stiu ca e rusinos. dar. inca n-am avut nici o prietena. De curand, la lucru, am gasit o fata/colega, pe care o simpatizez, si e foarte draguta. Nu stiu sigur daca-i place sau nu de mine, insa. Aproape in fiecare seara intra in discutie cu mine pe chat. cand mergem la masa, la lucru, se pune langa mine. Cum as putea sa-i spun, sa "se lege" ceva intre noi. Sunt un tip mai timid. Imi puteti da niste idei, va rog? Multumesc.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu cred ca esti atat de timid incat sa nu poti invita fata in oras: dar in direct, nu te ascunde de dupa calculator. Nu uita sa-i spui cat este ea de frumoasa si de inteligenta si de asemenea, nu uita ca in oras sunt multe flori frumoase: cumpara-i si tu un buchet! Asa fac baietii mari.

| LoveSleep a răspuns:

Da mă, te place, fă ceva.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Adi,te fatuiesc sa sochezi fata, sa faci tranzitia de la "colegi de lucru" la un flirt intre doi oameni.Propun o intalnire intr-un mediu casual, o simpla cafenea de exemplu.Cand sunteti la cafea ai putea face kino, ii atingi parul, o iei de mana cu un pretext anume, o atingi pe picior in timp ce povestesti entuziasmat ceva. Dupa partea de kino iti recomand sa jucati un joculet.Pui 5 intrebari unde trebuie sa raspunda fals.2+2 fac 4? Ea o sa zica Nu. cand ajungi la intrebarea numarul 4, ii spui de fapt "intreabrea numarul 5", ea o sa zica, ha. nu, e intrebarea nr.4 - Ai prins-o,a zis adevarul,dar nu ii zici nimic,ii spui " Tu ai mai jucat jocul asta, hoato." si ea o sa zica "euu? nu, bla, bla" si iar ai mai prins-o cu un adevar si uite cum roata se intoarce impotriva ta, si o sa va distrati de minune.Asta trebuie sa incerci sa faci, sa iesi din mediu ala monoton de lucru, incearca lucruri noi. Pentru inceput e ok daca ai face astea

| SweetnothingAli a răspuns:

Buna, Adi. Nu ai de ce sa te rusinezi, ma bucur chair ca mai exista baieti care pana la varsta asta nu se lauda cu experientele lor sexuale cu toate fetele usoare si care nu se grabesc sa isi faca o prietena doar din obligatie ca sa fie si ei in randul lumii si prefera sa astepte sa gaseasca o persoana pentru care intr-adevar simte ceva. Sfatul pe care ti l dau eu e sa nu te grabesti dar nici sa nu faci nimic in legatura cu asta. Dupa mine cel mai bine ar fi ca putin cate putin in fiecare zi sa incerci sa te imprietenesti cat mai mult cu ea, dar nu juca teatru si spune intotdeauna ce gandesti. dupa ce ai cunoscut o un pic mai bine ( ce stiu eu dupa 3, maxim 4 saptamani ) propune-i sa iesiti sa beti ceva si vezi ce ar putea sa iasa. BAFTA