| Rynna_2117 a întrebat:

Hello TPU, wazzup?
Deci am o mica-mare problema, stupida sau nu dar sunt nedumerita.
Sa incep cu inceputul:Mi-am inceput viata sexuala pe 27/12/2011 si la inceput am simtit ENORM de multa durere, apoi am mai facut-o o data in aceeasi noapte si aveam senzatia de durere, discomfort si ceva nu mergea bine.
Pe urma ieri pe 1/1/2012 am facut-o de 3 ori pe parcursul unei nopti lungi si am avut acceasi senzatie de durere, nu intensa dar exista si o simteam...era acolo...Am incercat diferite pozitii si unele chiar nu imi dadeau senzatia de durere, doar putin discomfort.
Intrebarea mea este de ce simt mereu aceasta durere sa-i spunem asa cand o introduce, dar uneori chiar si cand se joaca acolo in mine? Sunt prea stramta? Asa o fi la inceput pana "se obisnuieste"corpul meu? E vina mea sau a lui? Nu am avut orgasm deloc, imi doream dar parca eram indiferenta, nu absenta.
Or fi intrebari stupide dar pentru mine sunt importante pentru ca imi ridica semn de intrebare.Va rog un sfat daca puteti.Cine vrea sa raspunda OK cine nu iar OK.Va multumesc mult! O zi buna si pupici!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In primul rand esti sub varsta minim apentru inceperea vietii sexuale (17 ani si jumatate). Asa ca organismul tau nu este pregatit si "protesteaza" si el la agresiunea la care il supui. In al doilea rand, puteati lua o mica pauza (7-8 zile) daca durerea a fost atat de mare, ca sa te vindeci. In al treilea rand, daca vanezi doar orgasmul si nu te implici, nu incerci pe toate caile sa oferi placere, sa te daruiest, nu te vei excita suficient incat sa te lubrifiezi si sa inlaturi durerea.
Oricum, discuta problema asta si cu medicul ginecolog la care vei merge la primul consult obligatoriu (in prima luna de la inceperea vietii sexuale). pana atunci, folositi niste lubrifiant special, de la farmacie

5 răspunsuri:
| Rynna_2117 explică:

Mentionez ca am 17 ani si 1 luna

| Rynna_2117 explică:

Mersi mult pentru raspunsurile voastre dar mai ales Clocotinei care tocmai i-a demonstrat ca exista si lume fara creier care nu are ce face, stiu ca te autocaracterizezi ca altfel un om inteligent nu scrie aca nu are nimic de spus.Multa sanatate!

| music1is2life a răspuns (pentru Rynna_2117):

Las-o ca ei ii e ciuda ca nu face asa cevalaughing))

| Rynna_2117 explică:

Ai dreptate music1is2life.Din ce stiu eu omul care freaca menta pe net esti inutill pentru ca altceva mai bun nu are de facut si sta sa jignasca si sa se autocaracterizeze prin vorbeele ce le spune celuilalt.WHO CARES? Fiecare cu parerea lui si chiar daca as fi o parasuta vorbind cenzurat, ceea ce nu sunt, dar ma rog.care ar fi problema ei, ce nu poate noaptea sa doarma gandindu-se la mmine? Multumesc mult tuturor sincer chiar si ei, nah si-a pierdut 3 secunde din viata ei sa-mi scrie asta.De obicei cred ca sta cu orele sa jigneasca lumea deci un record pentru ea de 3 sec.Bravo tu! Tine-o tot asa si ai sa vezi ce mult te va ajuta Dzeu.Sanatate la toti! Ciao

| AjutorMare a răspuns:

Dami terog facebook-ul tau sa iti explic