| blackeyes90 a întrebat:

Help! Cum sa fac sa nu ma m-ai gandesc atat la el? Am fost impreuna 4 luni. La inceput el zicea ca ma iubeste f mult iar eu nu simteam acelasi lucru. Dar incet incet am ajuns sa-l iubesc. Iar el s-a racit fata de mine. Eu cred ca din cauza unei colege. Mi-a trim msj si mi-a spus ca nu ma mai iubeste cum ma iubea la inceput. Cum sa fac sa-l uit. Suntem in aceeasi cls si imi e greu sa il vad. Si mereu se uita la mine ca si cum ii pare rau. Mereu ia fetele in brate si le pupa, apoi se uita la mine sa vada ce reactie am. De fapt orice ar face se uita la mine sa vada daca zic ceva sau nu. Ce sa fac? Ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

E un pustan infantil si neserios.Normal ca nu te iubeste,dragostea nu apare imediat, la comanda. Poate doar tine la tine si atat.

Faptul ca incearca sa te faca geloasa tine de orgoliul lui ranit ca nu i-ai cazut la picioare implorandu-l sa reluati relatia. Vrea sa te vada suferind dupa fundul lui.

Daca ii reusesti sa ii arati indiferenta si faptul ca esti fericita fara el, ai felicitarile mele sincere.Asta e calea prin care ii platesti.

Daca crezi ca ar vrea sa te aiba inapoi, muta-ti gandul. Facea asta imediat si isi cerea iertare ca a fost un prost.Pana atunci arata-i ca nu duci lipsa de admiratori.

5 răspunsuri:
| Patry a răspuns:

Intoarce-i cu aceeasi moneda! Fa ce face el stai cu baietii si imbratiseaza-i cum face el! sau gasesteti pe altu! Esti tanara!

| M_3091 a răspuns:

Mda,pai asa a facut si fostul meu prieten,mereu incerca sa ma faca geloasa, acum ca nu imi mai pasa de el incerca sa-mi dovedeasca ca s.a schimbat si doreste sa ne impacam, din proprie experienta iti spun sa fii indiferenta iti va trece indragosteala de el cu siguranta, vei stii ce e iubirea adevarata:*

| Insomnii a răspuns:

Pai stiu ce simti. Asta demonstreaza ca tu l-ai iubit cu adevarat ceea ce e foarte bine dar si rau in acelasi timp.Nu-ti face griji cu timpul il vei uita " TIMPUL VINDECA SI RANILE CELE MAI PROFUNDE". Dupa cate ai spus cred ca si lui ii estge greu sa te uite saca tot timpul se uita la tine si se "da" la celelalte fete e pentru ca incearca sa treaca peste despartire.De ce nu intrebi care e motivul pentru care te-a parasit?

| Insomnii a răspuns:

Cel mai bun mod de a uita pe cineva este acela de a nu te mai gandi la el. A i sa vezi ca timpul vindeca si cele mai profunde rani.

| butterflyyy a răspuns:

Asta e de moment cand vei avea un nou iubit il vei uita...