| Alex16rebel a întrebat:

HELP! Nu mi-a mai venit menstruatia de ceva timp si sunt foarte ingrijorata! Nu am avut contacte sexuale dar tot ma doare burta si ciclul nu mi-a venit si nu stiu ce sa fac! un sfat va roog

7 răspunsuri:
| NANANAHehh a răspuns:

Menstruatia pote sa nu vina 6 luni.stai calma.dar fi pregatita de venirea ei.happy

| BebelushaRoz a răspuns:

Buna, draga mea!
Du-te la un medic, nu neaparat ginecolog, poate fi si medicul de familie, o sa stie sa te sfatuiasca mai bine, sa nu fie ceva probleme grave.
De asemenea poate esti la pubertate (cati ani ai?) si nu ti s-a reglat inca ciclul.
Oricum nu te stresa, daca nu ai avut contacte sexuale, nu ai de ce sa te sperii, nu ai nimic ce nu se poate rezolva.
Sper ca te-am ajutat!
funda? :*

| Alex16rebel explică (pentru BebelushaRoz):

Am 14 ani, dar mereu am avut ciclul regulat

| BebelushaRoz a răspuns (pentru Alex16rebel):

Esti tanara, nu are rost nici sa mergi la medic, si nu te speria. Este ceva normal sa se mai deregleze cateodata. Si mie nu mi-a venit odata ciclul 2 sau 3 luni, dar daca stii ca nu ai avut contacte sexuale, poti sa fii linistita. O sa iti vina si el... Durerile de burta sunt un semn sa trebuie sa iti vina zilele astea, in 2-3 zile sau chiar o saptamana

| fodorika a răspuns:

S-ar putea sa fi insarcinata sau sa fi bolnava.Ar fi bine sa te duci la un doctor.bafta

| Alex16rebel explică (pentru fodorika):

Am mentionat in intrebare ca nu am avut contacte sexuale, so cum as putea fi insarcinata

| fodorika a răspuns (pentru Alex16rebel):

Scuze am inteles ca ai avut imi pare rau