| anonim_4396 a întrebat:

[ HELP ] salut! Sa incep cu "inceputul" La mine in zona a aparut o fata noua care vine in vizita la bunicii ei. Ne-am cunoscut, am comunicat cu ea si acum imi place " la maxim " de ea, imi pastra mereu loc sa ma asez langa ea si eu ratam mereu, prietenii mei ma puneau mereu dar nu stiu care e faza ma blocam pe moment, intr'un sfarsit m-am asezat si sa vezi ce se impingea in mine gagica asta :d si acum ce e de rau " am ratat " ne-am jucat nu stiu ce joc si am ramas decat noi 2 si se vedea ca " asteapta ceva " eram amandoi intr-o camera si se uita in ochii mei "astepta ceva" si nu am avut curajul sa ma duc langa ea si sa facem ceva sa vorbim macarstraight face m-am blocat pe moment nu stiu care a fost faza. am zis sa nu fiu nesimtit si sa o iau din prima cu saruturile si chestiii am zis sa astept sa o cunosc mai bine si ce-i mai rau " a ajuns acasa si i-a dat unu un trandafir si ea vrea sa se combine cu ala acum din cate cred ca a vazut ca nu "misc nimic" CUM POT SA REAPRIND FOCUL DINTRE NOI 2? big grin m-am gandit sa ii iau un trandafir roz :d

9 răspunsuri:
| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Asta e ai ratat sansa asteapto pe urmatoarea si sa nu mai gresesty la felwinking

| Miauti a răspuns:

Nu stiu ce sa zic dar eu as renunta, adica nu are rost! sau ar mai fi o mica sansa si poate asa o sa afli ceva. Spune-i in fata "te ai dat cumva la mine, pentru ca nu am inteles mesajul"

Si as mai dori sa spun si sper sa vada si fetele. Unii dintre noi (baietii) nu stiu sa citeasca mesajele voastre de agatat, deci spuneti si voi pe fata.

| Dan a răspuns:

Apropiete de ea, curaj, ca nu musca laughing Noroc!

| flory_9483 a răspuns:

Decat sa ii faci un cadou ca sa o impresionezi, mai bine cand o vezi spune-i ceea ce simti pentru ea, fara ai oferi un cadou.Cred ca ar fi mai fericita daca i ai spune ce simti, decat sa ii oferi o floare, nimic nu e mai special decat sa ii spui ce simiti din suflet, floarea se ofileste, dar iubirea ramane pe veci.

| aangelia a răspuns:

Trandafiri rosii – mesagerii dragostei, pasiunii, romantismului, spun Te iubesc si pot de asemenea sa demonstreze respect si curaj

Trandafiri mov – anunta ca persoana care ii ofera s-a indragostit la prima vedere

Trandafiri portocalii – ii declara entuziasm si dorinta

# Trandafiri galbeni – semnifica bucurie si prietenie, dar poate sa si spuna Imi pasa

# Trandafiri roz – exprima recunostinta si apreciere, gratie si delicatete

# Trandafiri de culoare roz deschis – simbolizeaza sentimente de admiratie si simpatie

# Trandafiri de culoarea piersicii – pot fi mesagerii unei game largi de sentimente, de la simpatie pana la recunostinta

# Trandafiri albi – flori bogate in intelesuri: Esti divina, veneratie si timiditate, inocenta si puritate, Te merit, sau discretie si tacere

# Buchet din trandafiri rosii si albi – semnifica unitate

# Buchet din trandafiri rosii si galbeni – exprima sentimente de bucurie si fericire

asa ca alege... fundita? big grin

| Bia` a răspuns:

Poi... du-te si vorbeste cu tipul acela care i-a dat trandafir sau ce ai zis tu laughing. si inteaba-l daca are vreo legatura cu ea. Daca zice ca nu vorbeste cu tipa de care-ti place si zii adevarul...ca o placi si ca vrei sa fi-ti impreuna etc.tongue

| Nike31 a răspuns:

Pur si simplu spune-i deschis ce simti pentru ea.

| ionutz_7853 a răspuns:

Va multumesc! care mai aveti ideeeii sa le ziceti... astept tongue

| silociiuliandanielgabrielionutvalyconstatinnnnn a răspuns:

Invito la un suc sau la o prajitura asta pot sati zic sau stai pe langa ea ajut-o fate priete cu ea si ai zici in fata dupa ke te-ai inprietenit cu ea si ai zici eu te iubesc si vreau sa fi cu mine dar asta este nu pot sati zic ca esti copil dar ai dreptate fa cu am zis eu ca este mai bine si tu ai dreptate dar fa cum ti-am zis eu inprietenestete cu ea si o sa vezi ca este asa cum am zis eu! supces la agatat spor la treaba id meu dani.sucaruu
si vb pe mess!