| anonim_4396 a întrebat:

Help TPU. sunt un tanar de 21 ani, in urma cu multi ani, aproximativ 3-4 ani,am avut o relatie cu o fata,tineam enorm la ea,parintii ei ma placeau foarte mult,noi ne tot certam,dragoste cu nabadai,ea mai rasfatata find zodia leu, nebunica, cu certuri si impacari a tinut 1 an relatia,de atunci cand am pus punct, am ramas prieteni, vorbind 1 data la 1-2 luni,am ramas prieteni din cauza la parinti,desii mai tineam unu la altul, dar nu ne potriveam cum voiam noi, dar ne-am iubit maxim...de atunci si eu si ea am mai avut multe relatii, acum ea este cu un fost coleg de liceu, cand au intrat in relatie pe facebook pentru a 2 oara el m-a bagat la prieteni, si de atunci numai poze si statusuri, siropoase..imi apare pe wall n ca vreau eu..eu am relatie de 6 luni foarte frumoasa.in noaptea asta am visat-o pe tipa de acum multi ani,un super vis, desii aparea si ala, ca in vremuri cu senzatii tari si tachinari, offsad.dor de ea.
Cum sa scap de vise amintiri cu ea? chiar daca as trecut aproape 4 ani, mai sunt sentimente din partea amandurora

5 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Chiar daca tu vrei sa scapi de amintiri subconstientul nu iti permite, nu are rost sa te stresezi din acest motiv, traieste-ti viata in continuare

| AndrrreaDeea a răspuns:

E greu sa scapi de astfel de amintiri, dar timpul le va rezolva pe toate.Tu trebuie sa traiesti in prezent, nu in trecut sau viitor.
Visele de noapte reprezinta dorinte nesatisfacute ziua sau anumite tulburari din viata ta.

| lau90 a răspuns:

Din pacate nu prea ai cum.
In timp vei reusi. Timpul le vindeca pe toate.

| iubireposesiva a răspuns:

Din pacate, nu ai ce face...Asa e in viata,unul vine,altul pleaca. Daca tu ai o relatie,ea are o relatie,ar trebui sa faceti doi oameni care va iubesc sa sufere.Dar de unde stii ca ea mai are sentimente pentru tine? Daca are,inseamna ca voi nu ati trecut niciodata peste relatia pecare ati avut-o.Iar, in cazul asta, ar trebui sa vorbiti, sa vedeti cum stau treburile si in cazul in care va hotarati sa va reimpacati, sa vorbiti cu cele doua persoane din viata amandurora si sa le explicati cum sta treaba.Au tot dreptul sa stie.

| Setorrs a răspuns:

Fratele meu, trebuie sa realizezi ca nu poti sa traiesti in trecut.Omul merge in fata cu bune si cu rele. Poti sa le dai unfollow (intri pe pagina lor de facebook si la dreapta de friends e follow daca e bifat cu un vazut apesi pe el si nu o sa ti mai apara postarile lor big grin)