| CrazyYoyo a întrebat:

Hey am facut o mare prostie big grin
Deci, am fost cu un baiat si acum i-am spus ca nu mai vreau sa fiu cu el si mi-a spus ca nu accepta asa ceva si ca nu se poate obisnuii cu ideeastraight face
A spus ca vrea ca mama sa afle tot ce a fost intre noi chestia e ca stiu unde staustraight face a spus ca maine ma asteapta la scoala eu ies la 7 si i-am spus ca la 6 va rog spuneti-mi ce sa fac straight face
Imi e frica sa nu afle mama sad
A spus ca daca ma despart de el o sa afle si domnul director insa nu stiu ce legatura are elstraight face
Precizez ca este cam golanas are prieteni mai golani, batausi, interlopi straight face
Va rog ajutati`ma crying
Nu vreau sa-i spun mamei nu vreau s`o bag in chestia astastraight face

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Te-ai incurcat cu cine nu trebuia,acum te santajeaza pentru ca iti cunoaste punctele slabe si nu-i convine sa va despartiti.
Asa ca,la cacialmaua si santajul lui,vei raspunde cu aceeasi moneda.
Spune-i calma ca mama ta stie si directorul e prevenit,asa ca n-are decat sa faca ce-o vrea!
Acasa,va trebui sa-i spui mamei tale,pentru ca ea va sti sa te apere,stie ce trebuie facut cu genul asta de golani,chiar daca nu-i vei recunoaste intreg adevarul de la inceput.
Spune-i ca un golan nu te lasa in pace,te urmareste,a aflat lucruri despre tine,roag-o sa vina sa te astepte cand iesi de la scoala si,indiferent daca te cearta sau nu, sa stii ca are dreptate si alta data uita-te si cui ii spui "buna ziua" ca uite in ce incurcaturi te bagi!
Hai, curaj!

| CrazyYoyo explică (pentru greece12):

I-am spus asa "mai lasa`ma te rog frumos mama oricum stie despre noi" si mi-a spus "aa luni la ce ora iesi?" eu" nu conteaza" si mi-a spus "bine lasa sa vezi omor ce`ti dau" rolling on the floor)) luni nu`i nimeni acasa parintii sunt plecati eu dorm la bunica sad ce sa fac?!

Răspuns utilizator avertizat
9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și tu de ce nu ai căscat ochii cu cine te întâlnești?
Trebuie să știe și mama ta ce pățești, dacă se întâmplă ceva rău cu tine ce explicații îi vei da?
Treaba cu "domnul director" îl dă de gol, te șantajează sentimental.
Pa, pa.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Pe mine ma uimeste faptul ca te feresti tocmai de cine este indrituit sa te apere. Mama, si numai mama trebuie sa stie ce face individul cu tine! Nu il lasa sa te santazeze! Ca nu va termina cu santajul niciodata! Spune familiei si aceasta poate face ceea ce se cuvine. Sa te apere si sa te protejeze de derbedei!

| lolly a răspuns:

Daca ii spune, spune-i ca ai fost cu el doar din joaca.laughing Scuza-ma dar faza cu directorul e doar sa te sperie, ce-l intereseaza pe el ce faci tu cu viata ta in afara scolii. nu are nici o legatura, doar in incinta sa nu creezi probleme. Vrea doar sa bage frica in tine, ca daca te desparti de el. mama ce patesti.

Răspuns utilizator avertizat
| Pandarzv a răspuns:

Hm...
Spune-i mamei tale ca ai fost cu un baiat o perioada scurta cu el si ca acum nu mai simti nimic pentru el, si ca el acum te santajeaza si te ameninta.
Nimeni nu poate sa iti faca nimica pentru ca nu are de ce, daca nu mai simti nimic pentru el nu are nici un drept sa iti faca vreun rau ba chiar mai bine daca ii zice directorului, pentru ca daca acel baiat iti face ceva ii poti spune si lui ca sa il afunzi mai rau.Nu are de ce sa iti fie frica!
Succes si ai grijawinking

| FreakzEmil a răspuns:

Nu cred ca zice nu are curaju ala vrea doar sa te sperie oh go on nu zice nimanui nimic.Si daca zice minti tu acolo ce ma cine esti nici nu te cunoas daca nu are dovada ca ati fost impreuna ii varza!

| Azumii a răspuns:

Incearca sa-l ignori, singur numa gura este de el, fa pe indiferenta ca si cum nu ti-ar pasa de ce are gand sa faca si mai mult ca sigur o sa-ti dea pace dupa un timp, si daca nu merge spune-i mamei tale, ea va stii ce sa faca! happy