| anonim_4396 a întrebat:

Hey, am fost impreuna cu un baiat dar ne-am despartit din cauza ca el abia iesise dintr-o relatie si mi-a spus ca uneori se mai gandeste la fosta si din cauza asta e posibil si sa se impace cu ea dar am ramas in relatii amicale/prietenie deoarece lucram in acelasi loc.A trecut o luna de cand ne-am despartit, nu stiu daca s-a impacat cu fosta pentru ca nu am avut ocazia sa il intreb dar noi ne intelegem la fel de bine. Cand turele noastre se suprapun el trece pe la mine cand are timp si vorbim. Imi dau seama ca inca tine la mine din moment ce inca face asta pentru ca am fi putut doar sa ne salutam si nimic mai mult. De multe ori imi face complimente, imi atinge piciorul sau imi mangaie capul si parul. Uneori tot bate apropouri despre cand mai vin pe la el sau incepe sa spuna despre anumite lucruri pe care le-am facut(nu ma refer la sex laughing ci la imtamplari gen o anumita iesire) ma intreaba daca mi-a fost dor de el sau ce mai fac ai mei. O data chiar a avut o tentatica de impacare tot ma intreba daca stiu ce nu am m-ai facut noi de mult incercand sa ma i-a in brate si sa ma sarute doar ca eu l-am respins ca mi s-a parut ca nu vorbeste serios si ca ma tachineaza.
Chestia e ca eu tin la el dar imi este teama ca s-a impacat cu fosta si de la mine vrea altcevasad poate sunt eu prea paranoica dar in afara orelor de lucru nu vorbim, nici un mesaj cu " ce faci?", nimic.Nu ar fi normal ca din moment ce vrea o relatie sa ma caute? help! Va rog sa imi spuneti parerea voastra sau un sfat.

6 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

Se vede ca nici el nu e hotarat. Hai sa o luam putin logic. Daca voi doi o sa fiti impreuna e clar tu o sa-l iubesti pe el si el pe tine, nu? Din moment ce te iubeste pe tine, nu cred ca ar mai putea sa se reimpace cu fosta. Asta doar daca nu e genul de baiat ca poate iubi doua fete in acelasi timp. Treaba e simpla, incearca sa vorbesti cu el despre asta. Insa ai grija, asta depinde si ce fel de baiat e. Daca e unu mai cumintel si bun simti sunt sigur ca nu ar vrea sa-ti faca una ca asta. Si daca tot vrea sa fie impreuna cu tine ar trebui sa ii zici in felul urmator :
,, Daca o sa fim impreuna, promiti ca nu o sa te mai gandesti la fosta? "

Insa ai si tu grija pe la inceput. Dupa cum am zis, depinde si ce fel de baiat este el happy. Eu cred ca tu intr-un fel esti o,, rezerva" pentru el. Adica, el poate incearca iar sa se reimpace cu fosta si daca nu ii iese, atunci se da la tine, stii? Deci... ca si cum ai fi roata de rezerva pentru el.

| FaraNume1245 a răspuns:

De ce nu vorbesti cu el despre asta?

| Daria0123456789 a răspuns:

Si care e restul povestii/intrebarea?

| PrintesaGumitaa a răspuns (pentru Daria0123456789):

Am scris-o acum ca nu stiu de ce nu s-a salvathappy

| PrintesaGumitaa a răspuns (pentru Daria0123456789):

Acum am scris ca nu stiu de ce nu s-a salvathappy

| Daria0123456789 a răspuns:

Parerea mea e sa il lasi balta. Daca voia cu adevarat sa fie cu tine, ramanea cu tine. Pare nehotarat si suna un pic de parca ai fi solutia de rezerva pentru ca el sa nu se simta singur daca nu se intampla nimic cu fosta. Alearga si dupa cioara, dar nu da drumul nici la vrabie.