| Iulicutz a întrebat:

Hey, am si eu o problema. M-am indragostit de o fata, si nu stiu cum sa o intreb daca ar vrea sa se combine cu mine. "Vrei sa te combini cu mine?" suna prea îhm... Ar fi prima mea prietena si nu stiu ce sa fac.

Astept raspunsuri, multumesc.

12 răspunsuri:
| Miha a răspuns:

Pai hmm daca i-ai spune ''Vrei sa te combini cu mine?''Ma duce cu mintea la reclama Vodafonelaughing(ne combinam la cartela?laughing deci nu
Incearca sa ii captezi atentia, fa-o curioasa (gen:tu:''Auzi hai sati zic cevahappyea:ce? tu:pai...cred ca team plictisit deja? iti zic altadatatongue, ea va deveni curioasa si va trage mai mult de tine ca sa ii spui motivulbig grin, si acum ar fi momentul sai spui ca o placi sa adaugi cateva complimente si sai mai pui intrebarea:''Vrei sa fi cu mine? Adica noi2 imreuna?)
Ei bine am scris cam tot ce vroiam sa scriu in paranteza meahappy

| Roxy a răspuns:

Un prieten de al meu mi-a spus ca le spune fetelor
"Sti?! Tu semeni cu cineva...cu viitoare mea prietena!"
Asta era asa una mai amuzanta...
poti sa o intrebi"Vrei sa fi cu mine?"
"Ai vrea sa fim impreuna?"
"VREis a te combini cu mine?"suna foarte ciudat...adica asa badaran putin.ma bucur ca nu te afli printre baieti care nu le place sa foloseasca expresia astabig grin

| Delia a răspuns:

"Vrei sa te combini cu mine?" este, dupa parerea mea o expresie nu prea frumoasa.Ai putea sa-i zici ca o placi si ce parere ar avea daca ati fi prieteni.

| cristinuta01 a răspuns:

Pai vorbeste cu ea
vezi daca are prieten si apoi da apropouri
daca vezi ca siu ea flirteaza cu e e timpul sa ii pui si intrebarea sau incearca sa o saruti doar daca esti sigur happy succes:*

| mirunapink a răspuns:

Incearca s ate integrezi in grupul ei de prieteni
iesi si tu mai mult cu ei(sa fie si ea prezenta!)
su chestia asta cu" vrei sa fii cu mine" sau "vrei sa fii prietena mea "chatterbox e mult prea copilaroasa
arata-i ca gandesti matur. urmareste un moment cand sunteti doar voi doi si incearc sa te apropii de ea sa incerci sa o saruti sau sa bati niste apropouri, sau alint-o.
arata-i ca ai curaj si nu esti nu malaulaughing
baftabig grin

| anna_7069 a răspuns:

Spune-i ca o placi. Si ca ai vrea sa fiti impreuna. Si daca si ea isi doreste acelasi lucru iti va spune, iar daca nu...:-s Nu`ti va spune nimic... ai grija. succes:*

| dichi a răspuns:

Poti sa incerci sa fii dragut, sa petrecit mai mult timp cu ea, sa iesiti de cateva ori la o plimbare, si nu fii grabit, tatoneaza terenul sa nu primesti un mare NU in bot. Sau exista bineinteles si varianta mai rapida. ii cumperi o masina si nu mai e nevoie sa zici nimic, o sa spuna ea tot laughing

| simooo a răspuns:

Incearca se te apropii de ea. Vezi ce-i place, cuoaste-i prietenii. Asa veti avea mai multe lucruri in comun si asa o sa va apropiati. Si un sfat : sa nu te dai cine nu esti. Fi tu insati. Bafta!winking

| CaramelX a răspuns:

Deci e simplu:
Pasul 1 incearca sa te apropii mai mult de aceasta sa o cunosti mai bine incearca sa vezi ce hobby-uri are ce culoare preferata are sa mai afli cate ceva despre aceasta ce zodie este, pe cat este nascuta, ce pasiuni are, ce vrea de la viata. pentru ca ar fi pacat sa te indragostesti de o persoana despre care nu stii nimic trebuie sa stii macar lucrurile astea.
Pasul al 2-lea: Incearca sa-i castigi increderea vezi ce o intereseaza si dupa ce te apropii de aceasta pune-i intrebari despre ea nu stiu dar sa vada ca te intereseaza de ea ca te intreseaza despre starea ei de sanatate etc.
Pasul al 3-lea: Daca deja ai resusit sa faci primi 2 pasi este mai simplu acum poti sa incepi sa o alinti sa ii vorbesti mai dulce dar sa nu incepi cu chesti de genu' ''te iubesc esti viata mea, m-ai inebunit etc '' pentru ca atunci o sa creada ca esti disperat dupa ea si fetelor nu prea le plac chestiile astea si o sa-ti dea cu filtr spune-i vorbe dulci cum ar fi '' puisor ce mai faci cum te-ai simtit azi, dabea asteptam sa vorbesc cu tine, mi-a fost putin cam dor de tine etc. dar asta doar atunci cand i-ai castigat increderea si te-ai apropiat de aceeasta
Pasul al 4-lea: Demonsteaza-i ca se si poate baza pe tine daca are vreo problema ajut-o fi alaturi de aceeasta categoric iti va multumi
Pasul al 5-lea: Mie imi place sa-l numesc ''Metoda lui Caramel'' oricat de greu si ciudat ar parea incearca s-o igonri putin o zi sa vezi daca aceasta tine la tine adica nu o mai baga in seama o zi 2 si las-o pe ea sa te caute sa vezi daca te cauta daca aceasta te cauta fie are nevoie de tine fie chiar simte ceva pentru tine! Cand zic so ignori ma refer sa nu o mai intrebi cf? etc dar daca aceasta te intreaba raspundei dar nu te lungi prea mult la vorba dar aceasta metoda o aplici dupa ce le aplici pe primele 4 altfel no sa tina stiu din propia experienta!
Pasul al 6-lea: Deja daca i-ai facut cu BRIO pe ceilalti pasi care ti i-am zis eu ar trebui sa simta pentru tine mai mult decat ar simti pentru un simplu amic! Si ai sanse sa-ti zica ea personal ca vrea sa fiti mai mult decat prieteni!
Sfatul meu: Deci nu iti garantez 100% ca merge nu toata lumea este la fel dar eu zic ca 90% functioaneaza eu asa am procedat pana acum si a fost bine! Si nu uita ia-o usor, nu te arunca ca ''taranul'' fetelor nu le place asta! Si nu te grabi oricat de mult ai vrea sa fii cu aceasta nu te grabi pentru ca vorba aceea ''graba sticra treaba'' este adevarata. Daca imi urmezi sfaturile fata o sa se indragosteasca de tine si o sa aveti o relatie de durata bazata pe incredere! Daca te arunci ca taranul s-ar putea sa fii cu ea dar s-ar putea s-o pierzi in mai putin de 2 saptamani! Deci varianta mea este mai buna daca vrei ceva de viitor si stii care este parte cea mai buna? Nu conteaza foarte mult cum arata-i! Pentu ca atunci cand o persoana se indragosteste se zice ca gandeste 90% cu inima si 10% cu creierul! Deci tine cont de ce ti-am zis eu si o sa fie bine! Sa ma anunti cum au fost lucrurile si daca am avut dreptate!
Mult succes!

| sabinaaa a răspuns:

Nu fi badaran!
Mie una nu mi-ar placea sa-mi zica un necunoscut in mintea mea,, Vrei sa te combini cu mine". asta folosesc doar baietii car vor sa,, demonstreze" ca nu au pic de respect pentru fata respectiva!
Incerca sa te apropii de ea, sa o ajuti, sa fii tu.
si cand vezi ca va intelegeti destul de ok poti face asa:
intr-o seara, dupa o partida buna de ras cu fata respectiva, ii poti spune,, stii, pentru mine esti mai mult decat o prietena.". dupa care te adaptezi raspunsului ei happy

| Iulicutz explică:

Daca mar refuza nu stiu ce as face... fiind prima mea dragoste nu stiu daca as mai avea curaj sa ma mai apropii de alte fete

| Bebel Ciufulit a răspuns:

Pai spune`i ceea ce simti.
spune`i cat de mult o placi, ca e frumoasa, ca iti doresti sa fie langa tine, sa aveti o relatie frumoasa.

din astea