| Andra4862 a întrebat:

Hey! Astăzi iubitul meu mi-a zis ca exista o alta și mi-a zis ca se desparte... Sunt devastata... Ce sa fac ca sa imi revin?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

N-o sa-ti revii pana cand nu vei avea un alt iubit.
Daca vrea sa plece, il lasi sa plece, fara drame inutile si iti vezi de viata ta.Sunt sarbatori, cauta sa le faci cat mai placute pentru tine si sa uiti.
Viata merge inainte si nu se stie niciodata daca nu cumva la coada la casa de la super market nu-ti vei cunoaste marea iubire, nu?
Sa speri si sa nu plangi!

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu zic sa te bucuri ca ai scapat de un mincinos, care se prefacea doar ca te iubeste!
cauta-ti altul, dar de data asta nu mai sta cu mincinosi!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să cauți imediat altul. Dar de pe altă poziție.

| mihai69 a răspuns:

Nu trebuie să faci nimic.
Lasă timpul să-și facă treaba iar tu caută să ieși cu rude/ prieteni cu care te simți bine. Dacă poți, fă o excursie de câteva zile (undeva unde NU ai fost cu individul).

| Emilian65 a răspuns:

Dacă nu te mai vrea, i-ați bagajul și mergi la părinții tăi.

| SilentRain a răspuns:

Zici că o murit maică ta sau taicatu, așa devastatoare durere aveți ( voii genul asta de persoane)
Eu zici sa îți faci un dus cu apa rece, dai o tură de cartier și îți trăiești viața în mod normal

| Goete a răspuns:

E clar ca nu e pentru tine.
Si exista multi altii

| IceRope a răspuns:

Fă un împrumut mare la cămătari.

| Alissia97 a răspuns:

Gandeste-te ca nu este vina ta.
Tu esti o fata buna, el nu este a ales sa joace la doua capete.
Este bine ca te-a anuntat si nu te-a mai tinut atarnata de el fara sens, vei gasi un baiat care sa te merite cu adevarat cand va fi momentul potrivit.
Nu te grabi si invata din greselile tale.
Te pup!

| any2453 a răspuns:

Îmi pare rău, dar trebuie să încerci să treci peste, iar primul pas e să nu te mai gândești la el.
După aceea să te gândești la faptul că așa este viața cu bune și cu rele, dar să nu pui calitățile tale la îndoială pentru că s-a despărțit de tine. Exemplu, nu mai am iubit deci sunt libera să găsesc pe altcineva, tânără, nu înseamnă că totul incepe se termină cu el. El a fost o etapă care a trecut, dar am alte persoane care sunt și mai apropiate de mine și care mă susțin.