| Unlocked a întrebat:

Hey,de o perioada de timp ma simt extrem de prost...sufleteste,imi vine sa plang chiar daca nu imi sta in fire,sunt foare trsit mai tot timpul,ma enervez aproape din orice, si sunt foarte stresat.Si numai suport sa vad relatii in jurul meu, parca ma intristeaza si mai tare.Toate astea din cauza ca nu am o iubita,si asta imi afecteaza foarte mult viata in mod negativ, incep usor dar sigur sa ma schimb in rau.Nu stiu ce sa fac, numai pot sa traiesc asa sad Ceva sfatruri? Si va rog fara mistouri si tot felul de chestii.Si daca totusi nu va puteti abtine unii dintre voi, stati linistiti fara o replica pe masura nu scapati.

10 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!
Invață să devi o persoană mult mai sociabilă. Fă-ți mai multi prieteni, iar cu timpul vei întâlni şi fata potrivită.
O zi bună!

| Mayar a răspuns:

Din ce mi-ai spus, presupun ca nu ai cui oferi iubire.
Poti, spre exemplu, sa iti indrepti atentia si afectiunea catre un catel, caine sau pisica, sa ii iubesti, si ei te vor iubi inapoi. Vei uita de multe rele si te vei inveseli si tu cu ei.
Daca nu ai asemenea posibilitati, poti sa iti gasesti o noua ocupatie : te apuci de fotografie, daca esti o persoana mai sensibila, incerci sa mixezi ceva melodii. Faci flori din servetele cum poti vedea in tutoriale pe youtube>>
Sau cum sa iti ocupi timpul facand lucruri care necesita atentie si devotament, adica seriozitate, numai bine ca sa iti treaca starea asta : sa faci ornamente de exemplu la oglinzi.
Sa faci obiecte din lucruri reciclate, cum ar fi : posete.
Sau, daca nici asta nu iti convine, te poti uita la filme, comedii, sau seriale comedii, in care fiecare episod nu are leg cu celalalt, cum ar fi de exemplu "M.A.S.H. 4077"
Sau... poti citi despre actori si sa tefaci fan al unui actor, vizionandu-i toate filmele. Aici iar am o recomandare, Louis de Funes - actor de comedii foarte bune. (Am mai toate link-urile la filme online, daca te intereseaza, da-mi un mesaj)
Sau daca nu ai chef de filme comedie, poti la filme horror sa te uiti, sa citesti ce i-a inspirat pe cei care au scris povestea filmului.
Sau, poti face mancare, adica retete care sunt simple si totusi ingenioase si delicioase, tutoriale cu mancaruri simple + sanatoase. Pe care le poti gasi pe youtube. Numai ca, vad ca pe TPU nu pot posta link-urile, Daca te intereseaza vreuna dintre aceste solutii, spune care si iti trimit in mesaj linkul. sper sa nu fie interdictie si acolo...
Sau poti sa cauti pe calculator site-uri cu lucruri care te intereseaza la un pret bun, de exemplu : haine, incaltaminte, chestii mici de care aveai nevoie, materiale ca sa iti reconditionezi camera, casa, etc. Orice idei iti vin.winking
Daca mai imi vin alte solutii, ti le spun. O zi frumoasa

| ioanaioana a răspuns:

Te simti prost ca nu ai o prietena?! Si ce daca? Foarte tare, libertate totala! Nu inteleg de ce iti doresti asa mult o prietena, ca sa ce cu ea? Iti consumi din timp, credit si nervi. Cand va veni timpul vei avea una. Pana atunci profita de timpul liber si mai distreaza-te si tu. Nu te mai gandi la asta( de obicei gasesti pe cineva cu care vrei sa ai o relatie cand te astepti mai putin si cand nici nu te gandesti ca vrei o relatie). Intr-o zi vei regreta ca nu ai profitat de zilele in care nu trebuia sa dai socoteala nimanui.
winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi plac amenintarile tale, copile. laughing

| Unlocked explică (pentru anonim_4396):

Copila...aia nu era o amenintare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai nevoie sa vorbesti cu o tipa.

| Demonull a răspuns:

Pai.fa o laba sau fa-ti o iubita..sau mai bine fericeste niste femei maritate. funda?

| Dragosdoar a răspuns:

Alti traiesc cu grija zilei de maine si tu innebunesti ca nu ai iubita?!

| sayWhaaat a răspuns:

Bun, nu ai o iubita, si cine te impiedica sa iti faci?
Ai vreun handicap? O mana rupta? Un picior? Tumoare la creier si mori in 6 luni?
Nu? Atunci?

| varcolaccc a răspuns:

Ce ai frate, singuratatea e viata. Decat sa stau cu o iubita sa nu ma lase in pace, sa vrea sa iesim la suc din zi in zi sa ne vedem, sa stau la cheremul ei mai bine asa. Crede-ma o fi frumoasa o relatie dar are mai mute părți negative.