| alipisi15 a întrebat:

Hey! E un baiat. dragut care sta pe langa mine si ma cheama mai tot timpul pe afara si eu nu prea refuz... Pt câ il plac... Si ma tot gandesc la el.in fine nici chiar dar il plac fff mult... Iesim pe afara si jucam Parola sau Leapsa sau... Etc. Joculete de copilasi. Mai multe fete sunt interesate de el dar sunt mici si nu le baga in seama si ele au recunoscut asio prietena de a mea dar eu si prietena mea nu avem nimik impotriva pe cn place el... O data un coleg l.a intrebat pe baiat daca o place pe prietena mea si el a zis ca mai mult ma place pe mn decat pe el... Inseamna ceva pt mine. deci ideea e ca eu chiar il plac si u pot sa ii zic in nici un caz sad Si nush cum sa ma comport in preajma lui ca... Nah. Iesim si vorbim foarte mult si incerc sama comport... Ca lumea...

Pls... Help! FUNDA

Răspuns Câştigător
| daniellllaaaa a răspuns:

Si eu sunt o fire la fel de timida ca si tine. Dar faza e ca daca nu ai curaj sa ii zici, il poti pierde. Nu este obligatoriu sa ii vorbesti. Ii poti transmite ceea ce simti prin comportamentul tau, adica sa il prvesti in ochi cand ii vorbesti, sa il asculti daca are sa iti zica ceva, sa ii dai sfaturi, sa ii ceri ajutorul cand ai nevoie, si la randul tau sa ii acorzi ajutorul tau. Rosteste.i numele cand vrei sa.i comunici ceva (asa va fi mult mai atent ) nu te rusina si fa.i complimente sincere. Daca nu vrei sa pari lingusitoare, de fiecare data explica.i de ce l.ai complimentat : " imi plac ochii tai pentru ca..."; " imi place parul tau pentru ca..." etc
Nu uita sa zambesti tot timpul!
Stiu ca e greu dar incearca sa te relaxezi in preajma lui (trage aer in piept de cateva ori) e f important sa fii calma si relaxata, sa nu transmiti starea de agitatie.
Sper ca te.am ajutat happy funda:* :* ^-^

6 răspunsuri:
| AnnY98 a răspuns:

Pai..ar trebui sa'i zici. daca il placi asa de mult de ce sa te stresezi si sa te macini k cica CE SA FAC, CUM SA MA COMPORT..etc.
Ar trebui sa-ti iei inima'n dinti si sa'i zici happy INCERCAREA MOARTE N'ARE! :*
BAFTA! happy

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Arata-i ce simti ce e asa greu, esti femeie, flirteaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te comporti normal. Nu il incurajezi decat daca hotarasti ca vrei sa fii cu el, si nu il respingi decat daca iti face un lucru neplacut. Si nu profiti de el transformandu-i intr-un fel de catel sau de om la toate. Poarta-te cu el exact cum te porti cu toti ceilalti. Daca e sa fie mai mult, iti vei da seama singura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si de ce n-ai putea sa-i zici ce simti pentru el? Daca il placi "fff mult" chiar e asa de greu sa-i spui un "te plac"?

| cristi62 a răspuns:

Da incearca sa te comporti normal.
Atunci vezi daca aveti ceva in comun.
Bafta!

| KiddzSmash a răspuns:

Arata-i ceea ce simti pentru el.