| AnAndrey1994 a întrebat:

Hey! Sa va povestesc intamplarea noastrasad! In urma cu 5 zile am facut dragoste cu prietena mea protejat si am avut ghinionul de s-a rupt si am scapat putin in ea!sad.dar dupa 5 zile i-a venit menstruatia asta ce inseamna ca nu a ramas insarcinata? ca cum stiu eu spermatozoiziilor ii trebuie 2-3 zile ca sa ajunga inauntru si zic eu ca 5 zile is suficiente ca sa intre si sa opreasca menstruatia! Dar daca i-a venit at inseamna ca nu a ramas?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Fertilitatea ei era scazuta, daca la 5 zile de la contact i-a venit menstruatia, ovulul ei era deja distrus.
Nu poate ramane insarcinata.
Teoretic.
Practic, cum ii trece menstruatia cumparati un test de sarcina si va linistiti complet!
Nu sunt sanse sa fie insarcinata, insa, dupa parerea mea.

9 răspunsuri:
| ReiVaN a răspuns:

Mare noroc ai avut!

| SameMistake a răspuns:

Nu mai exista nicio sansa sa fie gravida, linistiti-va!
Numai bine si mai multa grija data viitoare!

| kx123 a răspuns:

Eu zic sa faca un test de sarcina, pentru orice eventualitate.

| ςคтคℓίηßяùηηєтśέĻĻยℓ a răspuns:

Sanse nu sunt happy
Sunt sanse sa aiba menstruatie "falsa" dar foarte rau apare aceasta. Spre linistea ta poti sa cumperi un test de sarcina si vei afla. Ii recomand prietenei tale sa faca testul dupa 1 saptamana de la contactul sexual happy

| FloreaVicentiu97 a răspuns:

Nu mai sunt sanse...

| shizzle a răspuns:

Sa faca un test de sarcina... cea mai simpla cale. Dupa poti sta cu adevarat linistit!

| Addeellinnaa18 a răspuns:

Nu se stie, pentru orice eventualitate spune-i prietenei tale sa faca un test, sa fi-ti amandoi linistiti.

| zubagvatic a răspuns:

Felicitari! o sa fii tatic! big grin

| AnAndrey1994 explică (pentru zubagvatic):

Nu o sa fiu ca a facut test de sarcina si a iesit negativ!