| elenat a întrebat:

Hey, salut am si eu o intrebare!
m-am cunoscut vara aceasta cu un baiat, eram prieteni buni el s-a despartit de prietena sa dar nu am putut fi impreuna. el a plecat la italia...acum el shia dat interesul si am inceput sa vb pe internet totul era perfect imi spunea ca iarna vom fi impreuna! dar a intervenit o tipa si a stricat totul acum el imi spune ca nu o iubeste dar in comenturi vb de parca ar fi impreuna!sad nu stiu ce sa fac
dar tin la el ft mult!
daca ma puteti ajuta cu un sfat va multumesc!

2 răspunsuri:
| nobody88 a răspuns:

Uite ce cred eu.

totu este relativ simplu daca privesti un pic din exterior, o sa observi ca la toate impasurile tu esti cea lasata pe locul II,
Erati prieteni il placeai lala el o trebuit sa plece oky se intelege.
Dupa ati inceput din nou sa vorbiti trebuia sa fie ceva intre voi dar el o decis sa nu fie cu tine.

Din cate vad eu, zic ca el nu te merita, tu sa nu crezi ca el mititelul o stat acolo si o venit "Hoasca cea rea" si lo furat, noi barbati nu suntem asa, nu trebuie sa ne prosteasca una ca sa ne ducem dupa ea, adica fii sigura ca si el o fost interesat de respectiva tipa. Presupun ca nu o fost ceva de genu vine ea la el el zice vai nu ca vezi ca vreau cv cu o tipa acasa si ea il obliga si il forteaza, de obicei femeile arunca pastila si asteapta pe restul sa reactioneze.

Eu te pot sfatui astfel. Ia o pauza, relaxeazate fa chestiile care te fac pe tine fericita si calmeaza-te o zii 2 lasa-l in pace nu discuta dupa ce iti pui gandurile in ordine ia o decizie. gandeste-te ca tu esti dispusa sa faci multe pentru el, dar daca intorci roata el este dispus sa faca la fel de multe pentru tine?

Cel mai bun sfat pe care il pot da este sa te relaxezi si sa iei o decizie cand esti linistita, deciziile pripite duc la rezultate pripitewinking. Sper sa te ajute cat de cat ^_^ succes.

| elenat explică:

Mersi mult chiar m-ai ajutat happy