| d33a2000 a întrebat:

am o intrebare am un iubit cu 4 ani mai mare ca mine si nu stiu cum sa ii spun mamei...Cine ma poate ajuta?

10 răspunsuri:
| AnonimA a răspuns:

Buna pai tu cati ani ai? intr-o relatie nu conteaza varsta si in cazul tau nu e diferenta mare, depinde cum gandeste mama ta inceraca sa o convingi ca iubire nu are limita si ca varsta e mai putin importanta mult succes!

| mona a răspuns:

Daca ai o relatie mai speciala cu mama ta i poti spune cu usurinta pentru ca te va intelege chiar daca nu o sa fie de acord

| VadTot a răspuns:

Scuza ma ca te intreb, dar tu cati ani ai? 13 14 ani? sau mai putin? Daca parintii tai sunt foarte ..probabil de aceea te si sperii sa le spui...Te sfatuiesc sa nu i spui mamei tale. oricum pana va afla mama ta..Relatia se va termina.asa ca nu i spune.

| WillWright a răspuns:

Diferenta nu-i asa mare! Depinde citi ani ai tu de fapt!
Da oricum va intelege, cred eu!

| iubesteOrezul a răspuns:

Daca este o mama '' moderna '' te va intelege. Poti sa ii spui cu usurinta. Daca nu, incerca sa o faci sa inteleaga. BAFTA :*.

| razatoht a răspuns:

Spune-i intai ca esti insarcinata, las-o sa realizeze ce s-a intamplat dup-aia spune-i ca a fost o gluma si ca te-ai indragostit de un baiat cu 4 ani mai mare( e o tehnica de manipulare si CRED ca se numeste picior in prag)

| AnnaaMarRia a răspuns:

Pai, spune-i ca il placi foarte mult si ca si el te place si chiar ii un baiat de treaba si intelegator si sa isi aduca aminte sin tinerete cand era si ea adolescenta. sper ca iti este de folos happy

| AleeYourLove a răspuns:

. Eu creed ca ar trebui sa-i spui dar ai grijaa. daca iubitu tau este major iar tu esti minora. creed ca va avea o problema cam maree. incearca sa o asculti vreo zi doua. fa ce vrea ea. apoi cand este in culmea fericirii ca ai ajutat-o etc. spune-i. doar daca intre tine si iubitu tau este ceva serios.

| deeaalex23 a răspuns:

Buna! si eu am fost in aceeasi situatie ca tine :p. mi-a fost teama sa-i spun mamei, ca dupa aceea sa nu ne desparta :p. un timp m-am ascuns de ea, stiu ca n-a fost bine, dar asa a fost sa fie. dupa ce a aflat, a fost mai rau. sa nu faci ca mine, sa-i spui mamei tale, sa nu te feresti de ea, pentru ca in afara ca iti este mama, iti este si cea mai buna prietena. chiar daca gresesti sau nu, doar ea va fi mereu langa tine, nu altcineva. o chemi la uh in camera sau cand sunteti doar voi aman2 si ii spui, rau n-are ce sa mearga. mama mea este mai autoritara, si din aceasta cauza m-am ascuns de ea. si iti spun, ca atunci cand a aflat n.a fost de acord, nici acum nu prea este, dar daca vede ca il iubesti, se va schimba, pana la urma, daca va iubiti asta e tot ce conteaza :* Succes :* :*

| BomboanaDeMenta a răspuns:

Pai ai putea sa incepi asa.
Sa o intrebi prima data :
Mami tati cu cat e mai mare ca tine?
Si ea iti zice depinde.
Uite mami si eu am un prieten de treaba il iubesc are... ani, este dragut cu mine stie ce imi place, speer sa nu ai ceva inpotriva.
Succes.