| Melania95 a întrebat:

Hey,TPU! Am si eu o problema.Imi place de un baiat,mai mare,de la mine din scoala de ceva timp.Mi se pare dragut.El cu ceva timp in urma nu stia ca il plac,deoarece eu nu sunt asa innebunita daca-l vad,sa urlu,sa tip, etc.Si drept sa spun nici nu ma uit des la el(indiferenta).Pe cand el se uita des, chiar destul de des la mine.Ma rog datorita unor "prietene" a aflat. 1.Eram odata un grup mai mare si eu stateam pe banca cu un baiat,la mine in brate aproape :*,bine nu pe gura(in speranta sa vad cum reactioneaza).Era la geam si o fata mi-a spus ca a aratat cu pumnul,dar cand a vazut-o pe ea, nu s-a asteptat pentru ca stia ca o sa-mi spuna si a disparut.De atunci e mai indiferent 2.Tot cu grupul,l-a chemat cineva stiind ca eu il plac si ii spune "Uite fata asta te simpatizeaza",eu am plecat(adica de ce trebuie unii sa se bage in viata altora?!) si dupa ii spune altul "Asta e,ii place de persoana nepotrivita, dar toata lumea se indragosteste la un moment dat" la care el "Asa e" si a plecat.Nu am curaj sa vorbesc cu el,ma pierd, mi-e frica sa nu rada.De atunci sunt mereu suparata pe viata si nervoasa eu care eram numai un zambet indiferent de situatie.Mi-e teama de inceputul scolii,daca m-a uitat cand de fapt eu tin si mai mult la el ca inainte? daca o sa rada? de unde sa stiu daca ma place cu adevarat sau nu e nimic? Sunt foarte negativista din fire si nu accept situatia nici daca e asa,daca in sufletul lui exista alta fata? Nu mai e intr-o relatie de mult timp, el care se cupla imediat.Ce credeti? H.E.L.Pcrying Dau funda raspusului cel mai bine explicat:*crying

Răspuns Câştigător
| Didiiiii a răspuns:

Eu ti-as sugera sa vorbiti si sa ii spui ce simti pana ce nu il pierzi. El a vazut ca tu ai stat cu altul si si-a pierdut din sperante. Dupa cum ai descris tu, mi-am dat seama ca te placea inainte de a se intampla acea greseala. Vazand ca il tratezi cu indiferenta a tras concluzia ca nu mai are rost sa lupte, acesta fiind motivul din care a spus "asta e" cand a venit vorba de tine... Ti-as propune sa discuti cu el fata in fata sau pe mess(daca ti se pare mai usor asa).Fa tu primul pas si spune-i. Bafta

2 răspunsuri:
| 1234abcd a răspuns:

Nu ar avea de ce sa rada de tine...si cel mai bine ar fi sa vb cu el si sa-i spui ce simti(sa-i spui tu nu un prieten/a)daca a aratat cu pumnul atunci inseamna ca la deranjat ce a vazut, ca era gelos

te-ai gandit poate el e genu caruia nu-i place sa se bage prienetii in relatia lui, poate nu i-a placut cand ala i-a spus ca tu il placi, poate vroia ca tu sa-i spui asta

| bombonika18 a răspuns:

De ce sa astepti inceperea scolii? organizeaza o ''ieseala" cu mai multi prieteni comuni(ca ar parea putin ciudat sa iesiti doar 2, adica nu stiu cum te-ai fi simtit) ...si vorbeste cu el, ii spui si tu ce simti, o sa-ti spuna si el cu siguranta...si cine stie, poate o sa iasa ceva, gandeste-te nu ai nimic de pierdut, doar de castigat, BAFTA)