| nasoasatonciu a întrebat:

Am si eu o problema si va rog sa ma ajutati daca puteti. Deci este vorba despre baiatul asta care imi place da nu stiu daca ma place...banuiesc ca ati mai auzit de o mie de ori intrebarea asta. Ideea e ca se comporta cam ciudat cu mine. Adica in ultimele zile de scoala imi tot zambea si vroia sa ramanem singuri si mereu el isi dadea seama daca sunt suparata. In vara eram in parc cu o prietena si il vedem, asa ca il salutam. El o saluta doar pe ea si la mine doar se uita urat ca si cand i-as fi facut ceva desi chiar nu stiu ce ar putea fi :s. Acum cand a inceput scoala mi-a zis ceva...m-a facut de ras in fata clasei si m-a facut sa plang. ma rog l-am iertat. apoi in alta zi s-a luat de fratele lui de cruce nu stiu ce o mai fi aproape era sa il injure ca de ce se ia el de mine. e ataaat de derutant :s. va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| SASergiu a răspuns:

Raspunsul lui DeeaAndyRody este pe jumatate adevarat. Daca un baiat te place cu adevarat la inceput pana sa iti spuna ce sa simta este foarte stresat pentru ca nu stie ce sa faca sa-ti spuna sau nu si are momente in care te pretuieste foarte mult atat de mult in cat s-ar bate si cu cel mai bun prieten pentru tine iar uneori in minte ii apare o stare de nervi pentru ca nu stie ce sa faca [intr-un fel il faci sa sufere] eu cred ca te place asa mutl ca nu stie ce sa faca sa se comporte frumos sau sa te supere mereu... Acesta este parerea mea sper ca ti-am fost de ajutor [id meu alex_s3rgiu daca mai ai intrebari]

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Minte nu poate sa-ti dea nimeni.

| DeeaAndyRody a răspuns:

Da, asa sunt baietii de obicei! Adica azi esti totul, iar maine nimic ( doar un exemplu ).
Tu ai demnitatea ta de fata, asa ca n-ar trebui sa treci peste ce ti-a facut rau, asa ca mai bine lasa-l. Daca te place cu adevarat, va face primul pas, dar nici asa n-ar mai trebui sa te uiti la el!