| nasoasatonciu a întrebat:

Am si eu o problema si va rog sa ma ajutati daca puteti. Deci este vorba despre baiatul asta care imi place da nu stiu daca ma place...banuiesc ca ati mai auzit de o mie de ori intrebarea asta. Ideea e ca se comporta cam ciudat cu mine. Adica in ultimele zile de scoala de anul trecut era atat de dragut cu mine si era SINGURA persoana care chiar isi dadea seama cand eram suparata si ii pasa. In vara eram in parc cu o prietena si il vedem, asa ca il salutam. El o saluta doar pe ea si la mine doar se uita urat ca si cand i-as fi facut ceva desi chiar nu stiu ce ar putea fi :s. Acum cand a inceput scoala mi-a zis ceva...m-a facut de ras in fata clasei si m-a facut sa plang. ma rog l-am iertat. apoi in alta zi s-a luat de fratele lui de cruce nu stiu ce o mai fi aproape era sa il injure ca de ce se ia el de mine. e ataaat de derutant :s. va rog ajutati-ma!

2 răspunsuri:
| deea89 a răspuns:

Crede-ma ca prin asa ceva cam trec si eu acuma.baietii zic ca noi fetele suntem de neinteles dar ei sunt si mai si decat noi laughing) eu cred ca ii place de tine dar nu stie sa-ti arate chestia asta sau nu stie daca ar trebui sa iti arate.sunt baieti care pur si simplu le este frica sa isi arate sentimentele de frica sa fie ranit, ca orice om de fel. poate a fost ranit deja cu o alta fata si ii este frica sa mai fie anit si nu este inca pregatit pentru o alta prietena.nici eu nu i-am dat de cap inca baiatului cu care vorbesc eu.a vorbit o prietena cu el si i-a zis ca ii place de mine dar numai ca o amica dar tot se da in vorba cu mine, se da la mine de fiecare data cand ma vede si ma tachineaza cu orice ocazie care se iveste.asa ca nu stiu ce sa spun sincer. poti sa il iei de o parte si sa vorbesti deschis cu el sa-l intrebi tot ce vrei si vezi ce iti spune. poate o sa fie mai direct si iti spune ce are oe suflet, cum vine vorba.cum am spus stai linistita ca si baietii sunt la fel de derutanti cum suntem si noi cateodata.succes :*

| nasoasatonciu explică (pentru deea89):

laughing ai dreptate baietii sunt complicati si baiatul asta chiar a fost ranit de o fata care s-a despartit de el pe motiv ca ''s-a plictisit de el'' si asta chiar a fost urat din partea ei :s. succes si tie.