| ElviraCml a întrebat:

anul trecut am cunoscut un baiat, iar anul asta am inceput sa iesim mai mult pe afara si a inceput sa imi placa de el. Nu imi pot da seama daca si el ma place pentru ca e genul de baiat care atrage in jurul lui multe fete care il plac. Spre deosebire de altele, cu mine face glume pe baza "relatiei" noastre (inexistente), daca ma asez langa un baiat ma intreaba daca l-am parasit si multe altele, dar apoi spune ca glumeste si nu stiu ce sa cred. Uneori se aseaza langa mine si cand se ridica pyne mana pe piciorul meu, cand zic ca imi e frih, ma atinge pe maini sa vada daca sunt rece. Nu stiu ce sa cred, cateodata sunt geloasa cand glumeste cu alte fete (dar nu la fel cum glumeste cu mine), iar cand ma gandesc daca ma place imi vin multe intrebari in minte, ca "daca ma place de ce nu imi spune, ce asteapta?". Nu stiu ce sa cred, glumele care le face, le face si cand sunt alti prieteni in preajma, dar si cand suntem doar noi.

7 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu este timpul acum pentru prietenia cu un baiat.

| vocea a răspuns:

Pai draga elvira, in primul rand baietilor chiar daca le place de o fata mai mult sigur nu o sa refuze altele, din cate spui tu este carismatic si atrage multe fete, in mod normal nu prea ar refuza nici una, si poate este genul care este obisnuit sa il intrebe fetele pe el, dar iti spun de acum draga elvira ii place viata succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci intra si tu in joc, fa si tu glumite nevinovate pe baza unei asa-zise realtii. Poate asa va veti apropia mai mult. Nu uita ca sa ii spui si tu ca glumesti, astfel va vedea si el cum te simti. Dupa un timp incearca sa ii spui cat de dragut ti se pare si ca iti place de el, urmat de '' cu asta nu am glumit ''.

| BlackChocolate1 a răspuns:

Eu zic ca te place, daca glumele sunt "diferite" cand e vorba de tine...Te-ai gandit ca poate asteapta sa fie sigur de reusita?! Arata-i si tu ca-l placi prin gesturi subtile...La un moment dat ti-o va spune, trebuie putina rabdare.Si apropo, faptul ca iti atinge mana, e cel mai frumos lucru.

| Floricikmov a răspuns:

Incearca sa intrii si tu in joc fa si tu glume si incearca sa mai iesi impreuna cu el poate dintr-o mica gluma se poate ajunge intr-o relatie. Stii tu proverbul acela nu iese fum fara foc, asa ca incearca sa te aventurezi si tu putin, chiar nu ar strica. Si daca cumva ar aparea o scanteie sigur va iesi la iveala si dragoste ta pentru el. Succes si o zi buna!

| ElviraCml explică (pentru Floricikmov):

Am inceput si eu sa fac niste glume de genul, doar ca nu stiu ce simte, e greu sa imi dau seama daca ma place, tocmai pentru ca el e dragut cu toate fetele, dar totusi cu mine pare diferit. As vrea sa imi pot da seama din comportamentul lui.

| Floricikmov a răspuns (pentru ElviraCml):

Incearca sa-l intrebi pe el ce simte cu adevarat daca el nu are curaj incearca sa-i spui tu sau cel putin bate un apropo pe bza acestei teme.