| ZambetheCaptive a întrebat:

as vrea sa slabesc si eu un pic nu vreau retete sau diete sau ceva de cenul asta.Am auzit ca daca tii o dieta poti sa te ingrasi si mai mult decat ai fost inainte.As vrea s imi spuneti si mie ce pot sa mananc ca sa nu mai pun kg pe mine si ce sa nu mai mananc. Orice stiti cele mai multe spaturi primeste si o fundita...happy thnx

10 răspunsuri:
| St3fU a răspuns:

Parerea mea.du'te la sala si fa niste cardio==> slabesti, si'ti si tonifici fesele coapsele, se duce celulita si arati mai binewinking si ideea ar fi sa nu mananci foare gras.adica grasime sau arne de porc.manca pui, peste legume.si daca te ti si de sala o sa arati ceaslaughing

| blaxy a răspuns:

Iti spun scurt si clar SPORT

| blaxy a răspuns:

Edwdw big grin nu 45 da 4 sau 5 a avut in vedere big grin

| blaxy a răspuns:

Legume si fructe...ca nu exista mincrae sa maninci sa te saturi si sa nu te ingrasi.

| spad3r a răspuns:

Uite aici niste exerciti care chiar merg... slabesti imediat

http://www.youtube.com/watch?v=dZmBDpgd0E8

| Edwdw a răspuns:

Daca vrei sa slabesti un pic, faci un pic de sala, fitness. cineva spune mai jos a alerga 45 de km pe zi, frate, ala e motor serios, 45 de km pe zi, si cand mai dormeai fratele meu? atunci nu oboseai? dar ce recomand eu e fitness-ul si inotul, e cel mai relaxant sport, se simte si corpul bine, acum depinde si de constitutia ta, greutate, inaltime, cum asimilezi masa si alte chestii. Mai e un sport care da randament dar ma amendeaza CNA-ul daca spunlaughing asa ca daca ne spui constitutia ta iti pot spune ce sa alegi, fitness sau inot.

| ZambetheCaptive explică:

Edwdw nu cerd ca era 45 de km ci 4, 5 kmlaughinglaughingnu cerd ca exista vreun om care sa alerge atata intr-o zi sau in fine fiecare cu treaba lui si app cu celalalt sport hmmmm... tarelaughinglaughing

| ZambetheCaptive explică:

Nu stiu daca ati observat dar eu v-am spsu sa imi spuneti cam ce sa mananc si ce nu nu ca trebuie sa fac sport ca asta faceam deajahappydar mersi pentru informatii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmmm...cautati un sport care sati placa si sa te faca sa petrecei mult timp fara sa-ti dai seama cand trece timpul eu asa am facut si am ales inotul si toata vara daca ma crezi stateam 8-10 ore la strand sper ca team autat nu stiu eu asa am facut tongue

| aleckszmainder a răspuns:

Cel mai bun remediu pentru slabit este alergatul. De ex aveam 98 si 1m85.5 kg si ma simtzeam f greu nu mai faceam fata cand mergeam la munte sal urc fara sa fac vreo pauza ca inainte si multe chestii la fotbal oboseam repede in sprinturi si cel mai bun remediu este alergatul eu l am folosit alergand zi de zi aproximativ 4 5 km si am reusit sa dau jos 10kg in 3 luni fara nici un regim continuand sa mananc 4 5 mese pe zi si abdomene vreo 300 pe zi (mai greu cand incepi sa faci).