| JohnnySilverhand a întrebat:

Cum as putea scapa de timiditate?

Răspuns Câştigător
| bmliohndu a răspuns:

Deci nu conteaza ca esti fata ca esti baiat.Esti timid/a? asta pentru ca nu ai incredere in tine.Ori ai anumite complexa(lucruri la tine care nu ti plac gn greutate inaltime aparat dentar etc) si ti e frica ca oamenii sa nu rada de tine(ceea ce e gresit fiindca nu trebuie sa ti pese de parerea celorlalti) Ori in numite perioade oamenii au ras de tine sau inca fac asta din altemotive. Iata si raspunsul meubig grine timiditate scapu cu o foarte mare ambitie.Tot timpul trebuie sa mergi cu capul sus, sa inveti cum sa le inchizi gura rautaciosilor (le ambesti frumos si pleci cu capul sus; asta ii va enerva la culme si apoi te vor cauta ei sa ti fie prieteni)Tu trebuie sa crezi in tine si ca poti mult mai mult de atat si tot timpul trebuie sa te indrebi:"Daca X poate eu dc nu as putea?"

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Fata/baiat?

| JohnnySilverhand explică (pentru RAY):

Sunt baiat, am 14 ani.

| RAY a răspuns (pentru JohnnySilverhand):

Las ca cu timpul depasesti timiditatea, fara tupeu vei vi un nimic in viata, asa ca adunati aripile si zboara

| losseru a răspuns:

Fa-ti cont pe multe retele de socializare gen facebook, ask, instagram. pune poze cu tine da aprecieri si incet incet o sa scapi de ea

| byabubu a răspuns:

Daca aflii solutiasi merge spune-mi si mie!

| FastAndRelaxed a răspuns:

Esti timid cu fetele nu? Pai timiditatea e ca o frica singurul mod de a scapa este de a trece prin acea experienta de mai multe ori pana cand nu mai esti timid.Incearca sa socializezi mai mult. Vorbeste cu oricie fata chiar daca nu-ti place de ea, fii un guralivwinking.