| Smile3 a întrebat:

Deci, am incercat sa uit de fostul! Nu am mai vorbit, am cunoscut tipi noi, iar acum imi cam place de un tip cu 2 ani mai mare!(inca ma mai gandesc la fostul...Dar acesta seamana mult cu el si cu cat stau mai mult cu el, parca imi place din ce in ce mai mult. )

Ideea e ca la inceput a merss bine, cel din prezent a flirtat cu mine si chestii,(nu ne cunoastem de pre mult timp!) dar acum in ultima vreme se comporta diferit!(adica si inainte ma tachina si facea misto de mine, dar parc totusi se uita cu o privire gen: Dar sti, totusi esti chiar draguta!)..Acum se comporta mai urat, nu stiu ce sa mai inteleg din privirea lui si nu stiu daca o face intentionat, dar ma cam jigneste! ..Nu stiu ce sa mai fac, credeam ca in sfarsit pot scapa de fostul! Dupa atata timp(vreo 2 ani!) am inceput sa ma gandesc si la alt tip decat el!(fostul!). ..Nu inteleg, de ce sunt atat de ghinionista in relatii!

PS:Stiu ca o sa-mi spuneti sa vorbesc cu cel din prezent, dar prcatic nu s-a intamplat nimic intre noi! Eu nu sunt o fire rusinoasa, pur si simplu ar fi aiurea sa vorbesc cu el..Adica ce sa ii spun?! ..Plus ca este si mai mare!

Intelegeti voi care e intrebarea!(heelp3!)

7 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

2ani? diferenta ideala dintr-un baiat si o fata! deci nu e deloc mare!
Cum preabine stim cu totii, creierul unei femei se maturizeaza cu 2 ani inaintea barbatului! deci trage tu concluzia,daca ii mare diferenta,,
Acum tu stii cat de urat se poarta cu tine, dar daca spui ca te jigneste eu cred ca nu are rost sa-i permiti asta! acum ai iesit dintr-o relatie, vrei sa fie la fel? nu cred,,,
Parerea mea este sa-i da-i pace, baieti mai sunt! iar tu fiind tanara si frumoasa, trebuie doar sa ai rabdare ca sa gasesti ceea ce meriti cu adevarat!
Succes si sa ne auzim de bine!

| doc69 a răspuns:

Pur si simplu iti doresti enorm sentimentul de dragoste asta itneleg eu..si pana in prezent nu il ai..simti asta dar iti place in doi si te enerveaza ca nu iti iese asa cum iti doresti..mergi inainte si sigur vei gasi..in rest ai avut parte doar de experiente mai mult sau mai putin placute. oricum daca tipul nu se comporta ok ar trebui sa iti dea de gandit..mai devreme sau mai tarziu se va comporta si mai urat..niciodata o persoana educata si cu sufletul frumos nu se comporta urat pentru simplul fapt ca nu ii sta in fire.trage tu concluzia.

| WildDream a răspuns:

Las-o mai moale cu tipu asta, daca tot continua cu atitudinea asta de badaran mai bine te indepartezi de el.

| resemnat a răspuns:

Nu ii mai spui nimic, il lasi balta si pe asta! Spuneai ca ai cunoscut tipi noi, deci nu ai nimic de pierdut!

mult noroc!

| m00n a răspuns:

Daaa,e baiat, e treaba lui sa te cucereasca.

| IREros a răspuns:

Cauta pe cineva care sa te respecte, din ce inteleg eu de la tine, asta e cam prost/badaran. Nu iti mai bate capul cu el, un baiat cand incearca sa cucereasca o fata nu se prosteste si nici intr-un caz nu o jigneste in vreun fel. Ai grija sa nu te indragostesti iar de idioti. Lasa semnele (se uita frumos la mine), oricine face puppy eyes. Te sfatuiesc sa renunti la el.

| RoxanaCC a răspuns:

E doar cu 2 ani mai mare, nu e o diferenta mare. In alta ordine de idei; daca baiatul nu te respecta, nu te face sa te simti bine in prezenta lui atunci NEXT. Nu zic sa iesi azi cu unul, maine cu altul pentru ca nu e ok, dar nici sa ramai blocata in fata unui tip care nu stie cum sa se poarte cu o femeie