| Pupacel a întrebat:

Este ceva ce imi tot da batai de cap si nu pot gandi limpede pentru ca nu pot sa fiu detasata de acest subiect, de aceasta persoana. Ok deci..acum ceva timp am considerat un baiat crush. Atunci nu s-a intamplat absolut nimic. Cativa ani mai tarziu dupa ce am reusit sa ne cunoastem mai bine, am luat mai mult contact am avut ft multe momente care m-au facut sa cred ca ma place ( atingerea mainilor accidental, uneori din joculete, imbratisarile etc) insa in acea perioada stiam de un pariu intre el si prietenul sau ( cred ca pariul e despre mine ). Adica uneori vorbesc de asta intentionat de fata cu mine. Si da baiatul ala e destul de presat de prietenul sau. Nu inteleg de ce insista atat de mult cu asta. Stiu ca tot ceea ce am scris pana acum suna foarte stupid doar ca vreau sa raspunsuri la cateva intrebari. Acel baiat a uitat vreodata de pariu si a inceput sa ma placa? ( chiar da impresia ca ma place) Cum imi pot da seama ca se preface? ( descrieti gesturile si tot ce se poate plz ) Ce ar trebui sa fac?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, un pariu este un pariu si daca l-a pus, il duce pana la capat ca sa-l castige!
Uita de sentimente pentru el, oricum, in situatia in care ai si aflat de pariu, mi se pare dezgustatoare o relatie cu un baiat care se deda la asemenea nemernicii ca sa seduca o fata, pe care, apropo, o considera proasta, daca a pus pariu pe capul ei si deja a sedus-o.
Deci, cu asemenea baieti nici nu ar trebui sa vorbesti, cel mai niemrit, ar fi sa-i dai 2 palme peste ochi si sa nu-i mai vorbesti vreodata!

| Leopoldina a răspuns:

Nu se stie sigur daca te place cu adevarat sau numa pentru pariu, cred ca nici el nu isi da seama.De ce trebuie sa te limitezi la acest baiat?> chiar asa special e? vei cunoaste unul si mai simpatic pe viitor...sunt sigura

| Anonimplaygirlls a răspuns:

Buna
Aceeasi situatie am avut o si eu acum cateva saptamani. Aveam senzatie ca e un pariu.
Eram langa el si cand a vnt alt baiat mi-a zjs sa l pup, sa l iau de mana. si zambea la el cand era cu mine.
Cateva zile mai tarziu a zis ca nu are rost ca nu vrea o relatie...
Depinde de la caz la caz. Cand prinzi momentul intreaba l daca simte/te place. Barem sa stii o treba. Te am pupat

| Pupacel explică (pentru Anonimplaygirlls):

Si ai aflat in cele din urma care a fost motivul pentru care au pus un astfel de pariu? Sau de ce te-au ales tocmai pe tine pentru asta?