| TnCristinaa a întrebat:

Eu sunt genul care:
-nu umbla noaptea prin cluburi
-nu bea, fumeaza sau se drogheaza
-imi place sa vorbesc cu oamenii
-daca ma atasez de o persoana tin foarte mult la ea si as face orice sa nu o pierd
-sunt cuminte
-am un vocabular decent...nu ca aia care injura la fiecare secunda
-nu vreau sa intru in anturaje
-nu vreau sa ma schimbe liceul(sa fiu altfel decat sunt acum. daca ma intelegeti)
-nu ma intereseaza banii unei persoane, BMW si altele
-nu mor dupa like-uri pe facebook
-sunt de incredere si ajut persoanele din jurul meu
-vreau sa stau si 1000000 de ani daca e nevoie sa gasesc persoana potrivita
Adica nu vreau in viata o relatie de pe azi pe maine. vreau ceva serios...detest inselatul si chestiile astea
Nu ma intelegeti gresit..prin asta nu vreau sa zic ca la varsta mea am nevoie de un prieten sau ceva de genul...nu sunt ca fetitele alea care la 12-13 ani au relatii si fac toate prostiile...nu sunt de acord cu asta.
Credeti ca e gresit ceea ce fac? (am 15 ani)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La varsta ta visam sa pot salva omenirea de ea insasi, acum imi este teama ca nu ma voi putea salva nici macar pe mine. Imi amintesc ca imi juram sa nu ma ating de droguri, alcool sau tigari. Acum ma multumesc sa nu incerc niciodata heroina, crack sau metadona.

Ce spui tu acolo este realitatea unui copil, ai nevoie de un singur impuls pentru ca lucrurile pe care astazi le pretuiesti, maine sa nu mai insemne nimic. Seturile de valori sunt doar o interpretare subiectiva a societatii in care traim.

Nu stiu de ce are lumea impresia ca adolescentii din ziua de astazi ar fi niste drogati, cu creierul spalat, ahtiati dupa sex si atentie. Exista astfel de persoane la fel cum exista si persoane ca si tine, diversitatea va exista intotdeauna pentru ca fiecare individ este diferit si va avea un set de valori diferit.

Singurul moment in care gresesti cu ceva in viata este momentul in care te simti inconfortabil. Daca pe tine viata ta te multumeste atunci nu faci nimic gresit. Daca te va nemultumi in viitor, atunci ai facut ceva gresit. Totul se rezuma la cum percepem propria realitate.

Cauta linistea sufleteasca si confortul emotional. Astfel, nimic din ce vei face nu va putea fi gresit, atat timp cat te va multumi pe tine.

14 răspunsuri:
| Metempsihoza a răspuns:

De ce ar fi gresit? E ok. Nici cei care iti sunt diferiti nu trebuie judecati atata timp cat nu depasesc o anumita masura. Nu zice nimeni sa nu ai un iubit, dar faci cu el ce simti.

| TnCristinaa explică (pentru Metempsihoza):

Chestia este ca nu vreau la varsta asta.mi se pare ca sunt prea mica si eu vreau sa astept persoana potrivita..nu vreau 100 de persoane fara rost..nu inteleg de ce toti isi fac relatii de pe o zi pe alta

| neutrino a răspuns:

Personal te sfatuiesc sa mergi la medic, daca este adevarat ceea ce ai scris.

| TnCristinaa explică (pentru neutrino):

laughing Cred ca mai sunt cateva persoane in lumea asta la fel laughing

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Cred ca e gresit ceea ce faci.

Vorbesti de parca ai avea 30.

Si nu iti traiesti viata in conformitate cu varsta. Nu ma refer la a bea s anturaje, dar poate ai putea sa incerci sa socializezi mai mult, sa cunosti mai multe fete, sa incerci mai multe tipuri de relatii, etc.

Nu de alta, dar o sa ajungi mare si o sa incepi sa regreti ca nu ai facut-o la timp.

Eu asa am auzit ca se intampla.

| AgathaRo a răspuns:

Legalizata substanta, interzis anturajul!
"am un vocabular decent...nu ca aia care injura la fiecare secunda"
-Libertatea de exprimare ne este permisa prin constituie, unora le place sa le zica pe nume.
E perfect ok, in sfarsit o persoana cu o gandire matura la 15 ani.

| StalkerSoul a răspuns:

Unde ai fost toata viata mea?!
Vad in tine exact ceea ce port si eu happy
Apreciez faptul ca mai exista cineva care chiar seamana cu mine.un om bun la suflet!

Te apreciez cu intru-totul esti o persoana minunata!

Ai grija de tine!happy

| LSMM a răspuns:

În sfârșit, în sfârșit...happy

| TnCristinaa explică (pentru LSMM):

Adica? happy

| LSMM a răspuns (pentru TnCristinaa):

Apreciez persoanele mature in gandire. Chiar daca ai postat intrebarea numai cu scopul de-a arata lumii ca inca mai exista astfel de persoane, ma bucur sa aflu lucrul asta. Si tu stii ca esti diferita de multi altii, ceea ce iarasi e un lucru bun.

| Furti a răspuns:

Nu cred absolut deloc ca faci ceva gresit.
Din cate spui pari o persoana care uraste superficialitatea (si eu o fac), care tine la lucrurile morale si care da dovada de devotament prin sinceritate si atasament.
Pari o persoana la locul ei care e constienta de mediul in care traieste si nu te lasi aburita de toate "tentatile" de care ai mentionat.
Ce pot sa-ti mai spun? Bravo! Apreciez persoanele ca tine.

| lorena15 a răspuns:

Aww ce dragut:3 asa sunt si eu doar ca nu am un vocabular chiar asa deent, nu injur din 2 in 3 secunde. doar cand ma enervez, si bai frate ai 15 nu 18, eu doar cu 2 ani mai mare de fetitele aceleabig grin

| TnCristinaa explică (pentru lorena15):

Pai da suntem oameni laughing si eu la fel