| AdelaTbw a întrebat:

Nu stiu ce sa cred in legatura cu un baiat. Ne intelegem foarte bine, dar in ultimul timp face glume cum ca noi am fi impreuna. Cand vorbim si spun ceva ce nu ii place spune ca ne despartim, dar dupa ii trece. Si prietenii lui incep cu glume de genul despre noi, cand el se aseaza langa mine, ei spun ca mi-a venit iubitul. Intre noi totul e ca o glume, mereu radem cand vorbim. Cand il intreb daca brea ceva, el imi spuna sa ii spun eu daca vrea sau nu. M-am gandit ca poate ma place, dar nu sunt sigura.

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Te place fara doar si poate.Este mai timid si inca destul de imatur pentru a avea curajul necesar sa iti spuna direct sentimentele lui fata de tine. Nu ar strica sa-l "impulsionezi" si tu prin anumite gesturi daca intr-adevar si tie ti-e drag de el.

| ywar a răspuns:

Pai daca are 17-18 ani acest tip de comportament e justificabil in raport cu varsta. De cele mai multe ori tinereii de 16-18 ani au in cap cuplare, distractie, disco, mancat savarina si cam atat. Din pacate, un tanar, pentru care "valorile" mai sus enumerate sunt zero barat, este marginalizat de restul haitei. Motivul este simplu: nu seamana cu ei. Ce face baietasul asta e specific varstei si crede el ca e mai interesant daca nu chiar ritual de imperechere. Iarta-ma ca sunt dur dar cam asta-i adevarul. Lasa-l in pace daca valorile si mostenirea ta spirituala is altele decat cele despre care am facut vorbire mai sus.
Cum ar fi de exemplu sa iti spuna: "Pepuse, te duc la o shaorma la Luvru?"

| AdelaTbw explică (pentru ywar):

Nu am specificat in intrebare, dar el imi este un prieten foarte bun. Il cunosc si nu e genul care sa isi bata joc de o fata. Am multe amintiri dragute cu el, nu a inceput brusc cu acest comportament.

| hhhapciuuu a răspuns:

Sigur te placewinking e una din chestiile pe carele fac baietii cand plac o fata. acum tu alegi daca vrei sa fii cu el sau nu

| ridhimagupta a răspuns:

Daca il placi poti sa incerci sa ii arati fa niste gesturi ca sa isi poata da seama esti fata banuiesc ca stii ce vreau sa zic

| Ionescu_Lucian_1934 a răspuns:

Sigurat te place