| deadman a întrebat:

Plac o fata, si din cate cred, si ea ma place. E din acelasi liceu in care sunt eu. Chestia e ca uneori am prins-o uitandu-se la mine, cand ma vede zambeste, dar nu de fiecare data, de obicei cand suntem doar noi doi, dar nu un zambet larg, ci unul mai micut. Uneori cand prietena ei cea mai buna ma vede ii spune si se uita si ea dupa mine. Uneori, cand trec pe langa ea la liceu am impresia ca vrea sa ma ignore, dar cand vede ca ma uit la ea, imi zambeste si imi spune buna. Chestia e ca luam acelasi autobuz spre casa, iar de la un timp, prietena ei o insoteste in statie, si am impresia ca ea nu vrea sa stea de vorba cu mine si o roaga pe prietena ei sa stea ca sa o scape de mine. Acum ceva timp am intrebat-o pe facebook (stiu ca nu e chiar ok) daca vrea sa mearga la o plimbare prin parc si mi-a zis ca se duce la o prietena si nu poate (asta dupa o saptamana de cand o cunoscusem), si acum parca mi-e frica sa nu ma refuze iar. Acum ceva zile i-am cerut numarul de telefon, si a parut chiar incantata sa mi-l dea. Voi ce credeti din ceea ce v-am zis? Ma place? Sa o invit din nou undeva? De ce credeti ca sta numai cu prietena ei dupa ea?

1 răspuns:
| Charm a răspuns:

Fetele sunt uneori complicate cand vine vorba de relatii si sentimente. Eu spun ca ar fi mai bine sa lamuriti toata chestia asta, altfel risti sa speri in continuare si POATE n-o sa se intample ceea ce iti doresti. Daca tie chiar iti place de ea, roag-o intr-o pauza sa stea de vorba cu tine sau pe facebook. Intreab-o de ce te ignora si daca te place, daca simte ceva pentru tine. Incercarea moarte n'are. Depinde numai de tine daca vrei sa asculti sfatul meu. S-ar putea ca acea fata sa te placa. Iar daca nu... viata merge inainte. Sunt multe fete pe lume. happy