| deadman a întrebat:

Plac o fata, si din cate cred, si ea ma place. E din acelasi liceu in care sunt eu. Chestia e ca uneori am prins-o uitandu-se la mine, cand ma vede zambeste, dar nu de fiecare data, de obicei cand suntem doar noi doi, dar nu un zambet larg, ci unul mai micut. Uneori cand prietena ei cea mai buna ma vede ii spune si se uita si ea dupa mine. Uneori, cand trec pe langa ea la liceu am impresia ca vrea sa ma ignore, dar cand vede ca ma uit la ea, imi zambeste si imi spune buna. Chestia e ca luam acelasi autobuz spre casa, iar de la un timp, prietena ei o insoteste in statie, si am impresia ca ea nu vrea sa stea de vorba cu mine si o roaga pe prietena ei sa stea ca sa o scape de mine. Acum ceva timp am intrebat-o pe facebook (stiu ca nu e chiar ok) daca vrea sa mearga la o plimbare prin parc si mi-a zis ca se duce la o prietena si nu poate (asta dupa o saptamana de cand o cunoscusem), si acum parca mi-e frica sa nu ma refuze iar. Acum ceva zile i-am cerut numarul de telefon, si a parut chiar incantata sa mi-l dea. Voi ce credeti din ceea ce v-am zis? Ma place? Sa o invit din nou undeva?

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Normal că trebuie să o inviți în oraș, nu văd de ce bați în retragere?
Ai încredere în tine!
Pa, pa.

| neutrino a răspuns:

Te place, dar ii este rusine sa recunoasca!

| andrei1237 a răspuns:

Dupa parerea mea, este super indragostita de tine.Este foarte ''hoata'', se lasa asteptata.Da, invit-o la un restaurant.

| mihay198722 a răspuns:

Invit-o la un suc,la o prajitura, daruieste-i flori pentru ca le place asta, fi mai romantic, fi mai glumet, fa-o sa zambeasca mult...

| SierraTomphson a răspuns:

Da normal. Poate atunci cand ai intrebato prima data nu era sigura daca te place sau era timida sau poate chiar era adevarat.Intreabo din nou (dar nu pe facebook de data asta -_- a sa creada ca iti e rusine)