| anonim_4396 a întrebat:

Sunt în clasă cu o fată care-mi place, însă aceasta are prieten. El are mașină, se află peste hotare la moment și au ambii poze cum au călătorit împreună. El se află la ea în telefon, pe Facebook, chiar o văd cum îi scrie uneori. Dar am observat că e atrasă de mine oarecum. Nu refuza când i-am spus să vină cu mine la o cafenea. Mă îmbrățișa strâns, căci era frig. Îmi scria și chiar atunci când eram la cafenea mă ținea de mână sub masă și...mă tot întreb ce aș putea face. La moment nu este vreo fată de care să-mi placă, care-s ocupate, care arată nu prea bine și...asta e. Cum credeți ar fi ok să petrec timpul cu ea și să merg la ceva mai mult? Sau să o las, cu gândul că are prieten și un fel se plictisește?

Răspuns Câştigător
| leapșa a răspuns:

Mah... Nu sta dupa ea ca te indragostesti si vei avea de suferit.
Cauta-ti gagica.
1. Daca ea e cu ala, de ce te bagi peste ei?
2. Ea duce dorul prietenului ei si cum tu esti mai aproape, se refugiaza-n tine. Dar vrei sa fii un refugiu de moment pentru ea?
Daca tu vrei sa fiti ceva mai mult, da-i de inteles asta, sa vezi ce zice. Dar cum a zis denysse, daca ar fi sa fiti impreuna, nu te-ai gandi ca te-ar putea insela sau ar face cu altul cum face acum cu tine?

1 răspuns:
| Necunoscut112 a răspuns:

Trebuie să te gândeşti că sunt şanse foarte mari să îţi facă şi ţie aşa, în lipsa ta, dacă aţi avea o eventuală relaţie.