| XYZsnick a întrebat:

vreau sa-mi incep viata sexula maine cu pritenu meu...ce sfaturi imi dati pentru prima noapte?

Răspuns Câştigător
| Andralra a răspuns:

Nu treebuie sa te desparti! Ii spui doar ca nu esti pregatita pentru ca ai unele retineri. Nu e important sa i-le spui. Daca insista poate doar te vrea tare. Atunci explica-i si daca e baiat serios te va intelege si va lupta sa te castige! Si cu siguranta va astepta pana vei fi pregatita.

14 răspunsuri:
| Larisssaa a răspuns:

Să fi tu însăţi.
Dar ai grijă să vă prozejaţi.

| Keith a răspuns:

Sfatul meu e urmatorul, fa-o cand te simti pregatita si daca te iubeste te asteapta nu te preseaza dar daca totusi il mai tii mult asa, daca totusi aveti mai mult timp impreuna si baiatul chiar te iubeste si vrea sa faceti dragoste dar nu vrei tu risti sa il pierzi culcandu-se cu alta.

| Nelamuritul a răspuns:

Sfatul meu? Nu fi proasta ca altele si foloseste prezervativ, si lubrifiant optional.

Răspuns utilizator avertizat
| FaraSperantaSEN a răspuns:

Ce sfaturi? du-te si te culcalaughing banuiesc ca esti minoralaughing
Daca nu... infigetewinking

| pcsick a răspuns:

Cat de idiot sa fii sa ceri parerea despre un astfel de pas unor necunoscuti? Doamne, unde esti!

| XYZsnick explică (pentru pcsick):

Atunci pe cine sa intrebi?
te duci la mama si tata, si ii intrebi:
-mama, tata vreau sa fac sex cu prietena mea...
-ooho! bravo mama
vezi fi atetnt mai intai, incepi asa, pe urma asa...
asa ai facut tu nu?

| pcsick a răspuns (pentru XYZsnick):

Poate mama ta are cont aici, sau vreun prieten de familie care te cunoaste, atunci ce ar zice mama ta despre asta? in fine..nu ai si tu prietene apropiate? dar oricum nu cred ca ar trebui sa urmezi sfaturile cuiva. este un pas important si ar trebui sa faci ce ceea ce simti. uita-te la fetele de mai sus.ce comentarii pun, poate u esti diferita de ele..astea par ca au facut-o pe bani sau din betie prima data...
doar tu stii cum stau lucrurile, ce sentimente exista s.a.m.d.
totusi, ar trebui sa analizezi situatia: de cat timp esti cu el, de cate ori ti-a gresit in acest, daca esti sigura ca te iubeste, daca esti sigura ca si u il iubesti, daca esti sigura ca pe viitor nu exista probleme care sa va puna relatia in balanta, si cel mai important. daca esti pregatita sa o faci. bla bla bla
acum fac si pe babysitterul...

| anonim_4396 a răspuns (pentru XYZsnick):

Durex.

| alexa2829 a răspuns:

Ai grija eu la 17 ani am avut un avort si am avut doar al 2 lea contact sexual, restul iti poti imagina deci folo prezervativul

| Andralra a răspuns:

Fi relaxata! Nu te stresa daca ai incredere in el, sti ca va fi totul bine si ca te va pentera cu atentie.Gandeste-te foarte bine inainte si daca nu esti convinsa ca e o adevarata iubire intre voi si ca va ramane al tau si dupa asta. Ba chiar dorindu-te mai tare, mai bine o lasati balta. Iar daca stii ca sunteti pregatiti...atunci incearca sa fi cat mai relaxata si arata-i cat de mult il doresti si atingel pasional sa fi sigura ca nu uita niciodata noaptea aceea si ca va fi in inima lui ca un "stop! ai grija cu ea. Te vrea. Pierzi!" si va oprii luarea unei decizii proaste. Dar inainte totusi discutati despre asta, spune-i cum sa te ia, asigura-te ca va fi atent si ca ve-ti traii fiecare secunda din plin. Nu uitati de protectie si succes. Sa aveti o noapte perfect!:*.

| XYZsnick explică (pentru Andralra):

Da ai dreptate, am 18 ani dar nu cred ca sunt inca pregatita... daca insita ma de spart de el

| Andralra a răspuns (pentru XYZsnick):

Nu treebuie sa te desparti! Ii spui doar ca nu esti pregatita pentru ca ai unele retineri. Nu e important sa i-le spui. Daca insista poate doar te vrea tare. Atunci explica-i si daca e baiat serios te va intelege si va lupta sa te castige! Si cu siguranta va astepta pana vei fi pregatita.

| Rox_Pavel_1978 a răspuns:

Sa fi tu insutii si gandeste daca esti ssigura safaci asta cadupase intampla saregreti amaricdaca nu esti casatorita cu el si mai bine te gandesti de 2 ori dar daca esti sigura fa o si daca ai incredere in el sipt 1 noapte fi cat de senzuala si poarta ceva sexy

| Lau93 a răspuns:

Mai terminati cu chestiile astea ca nu sunt pregatita! Un exemplu, zici azi ca nu esti pregatita si maine mergi la un chef cu prietenu tau... daca el acolo te excita de te face sa te urci pe pereti ce faci?! Normal o faci cu el! Momentu' vine de la sine nu poti programa!