| Alexia122 a întrebat:

Heyy.
Cum ati reactiona daca iubitul/iubita voastra ar vomita?
Ati sta cu ea/el la baie in timp ce vomita? Gen sa o/il tineti de cap si etc? V-ar fi scarba? Ati curata voi sau el/ea?
Cum ati reactiona daca din greseala iubita/iubitul vostru ar vomita pe voi?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta este un test de viata!
Cand este dragoste adevarata, iti este atat de drag omul iubit ca nu-ti pasa ca vomita, face pe el sau are nevoie de cineva sa-l spele la fund, faci asta neconditionat si fara scarba!
iar daca ti-e scarba, nu-i nimic, cureti, apoi vomiti si tu si o iei de la capat. Nevoia te invata ca nu-ti pica nimic din cer si pentru persoana draga, faci orice.
Vorbesc din experinta, pentru ca am trecut atat eu cat si sotul prin situatii dificile si fiecare la randul nostru am arata dragoste, rabdare si devotament, fata de celalalt.

| Wargasm a răspuns:

În mod normal ar trebui să faci natural anumite lucruri pentru o persoană la care ții. În acele momente, pe care le-am putea numi momente de criză treci natural peste anumite limitări pe care le aveai. Să-i ții mâna la cap în timp ce vomită e una, să cureți după, e alta. E foarte important momentul. În situații de criză organismul uman găsește de regulă puterea să se autodepășească. Mie dacă mi s-ar vomita pe haină din cauza unei stări de rău, nu ar constitui o problemă. Dacă mi-ar vomita pe haină din cauza unei stări de rău auto provocate (cum ar fi cazul beției) atunci probabil că m-ar deranja.