| anonim_4396 a întrebat:

Heyy TPU e adevarat ce se spune ca daca itit incep viata sexuala iti cresc sanii si nu mai iti apar cosuri o perioada? ps fara caterinca

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu e adevarat. E doar o minciuna cu care baietii isi bat joc de fetele mai prostute si neinformate.

| xCatastrophe a răspuns:

Nici unu nici alta.
E drept ca si se schimba organismul din anumite pucte de vedere,
Eu una pot sa spun ca dupa ce mi-am inceput viata sexuala m-am umplut de acnee si a trebuit sa merg la dermatolog, in plus sanii mei sunt la fel -_-

| LaLaura a răspuns:

Exista anumite schimbari in organism, dar nu la toata lumea se petrec aceste schimbari.
Cel putin mie nu mi-au crescut sanii ( sanii sunt in jur de 80% grasime, deci daca te ingrasi uneori se maresc si ei), iar legat de cosuri, la mine a fost un mit, mie imi apare acneea la o deraglare hormonala ( pe perioada menstruatie) si la stres. Am avut acnee si cand faceam dragoste cu iubitul meu, dar si cand nu faceam.

| corbulalbrosu a răspuns:

1.Fals. 2. Fals. Dimensiunile sanilor sunt de natura fiziologica fiind in legatura cu informatia genetica inscrisa in ADN-ul tau. Acneea este de natura hormonala astfel ca sexul nu va diminua sau mari activitatea glandelor sebacee.

| Fatamuntilor a răspuns:

Fals,in plus de poti alege cu o multime de probleme
boli, sarcini nedorite si o frica imensa ori de cate ori iti intarzie mentruatia!

| NaomiPopa a răspuns:

Este foarte fals si in plus nu are nici o logica, viata sexuala este una iar cosurile si sani (care care are o mare parte genetica) nu au nici o legatura