| anonim_4396 a întrebat:

Heyyy TPU. Am 14 ani și iubitul meu are 21 de ani. Mama nu e de acord cu relația noastră și spune ca sunt prea mica pentru el si nu ma lasa sa stau cu el, dar eu nu ma consider asa de mica. Vreau sa ma lase in pace, am cea mai proasta mama, nu intelege ca eu chiar il iubesc. Mi-am inceput viata sexuala cu el dar mama a aflat și nu m-a mai lasat sa ies din casa si acum nu mai are incredere in mine. As vrea sa plec cu iubitul meu in lume sa scap de mama. Cum pot fac sa ma lase sa stau cu el sau măcar sa inteleaga ca eu chiar il iubesc? Chiar nu o mai suport pe mama. Merită să plec cu el și să fug de acasă? Dau fundă!

19 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Asteapta pana la 15 ani si marita- te cu el daca chiar va iubiti, mama te iubeste si iti vrea binele nu fugi cu el in lume fara casatorie.

| Freya1 a răspuns:

Cred ca pui intrebarea asta la mișto, dar tin sa raspund pentru alte fete sau pentru viitoare fete posibil intr-o situatie similara.
La 14 ani depinzi de părinți și legal esti sub tutela lor.Iar daca acei părinții te îmbracă, te hrănesc, te duc la scoala si iti ofera o educație ok trebuiesc ascultați.Pentru ca ala de 21 de ani azi poate fi, maine poate isi da seama ca vrea o femeie și atunci tu ce faci? Rămâi boschetara, fără loc de munca, fara scoala si poate si cu un copil după tine?

| Fatamuntilor a răspuns:

Domnisoara,sper sa din tot sufletul ca glumesti.
Daca nu, e naspa rau!
Daca parintii tai stiu ca ti-ai inceput viata sexuala cu acel tanar trebuia sa te duca la ginecolog si sa il reclame!
Nu are rost sa continui, nu are rost!

| anonim_4396 explică (pentru Fatamuntilor):

E treaba mea dacă mi-am inceput viata sexuala cu el nu a parintilor mei prosti angry Eu chiar il iubesc si suntem deja de 1 luna impreuna?

| CodrutElian1990 a răspuns:

Tu stii ca el - iubitul tau - daca parintii tai sau altcineva oricine, il reclama, poate face puscarie?
Uite ce scrie codul penal:
Art. 220. - (1) Raportul sexual, actul sexual oral sau anal, precum și orice alte acte de penetrare vaginală sau anală comise cu un minor cu vârsta între 13 și 15 ani se pedepsesc cu închisoarea de la unu la 5 ani.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Si inca ceva: parintii tai nu pot fi de acord cu relatia voastra, deoarece ar face ei puscarie. Ei sunt tutorii tai si raspund ca tu sa nu faci parte dintr-o infractiune.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred că tu ești aia proastă nu mama. Sexul este ilegal sub 15 ani. Mergi la terapie, la psiholog! E groasă!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu nu sunt proastă sh nici de psiholog n-am nevoie. De ce sa fie ilegal straight face

| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns:

Ești prea mică, punct! Si pedofilul ăla ar trebui trimis la pârnaie...

| AlinTanase a răspuns:

Cu siguranta raspunsul meu te va enerva.
Fetitoeu am 25 de ani si pot sa jur ca nu as putea sa fac asa ceva cu o minora, omul acela e un pedofil si vrea doar sex! Doar sex din cauza sezatiei cand face sex cu o fata de 13-16 ani atunci multi baieti pot fi de acord cu mine cand spun de acea senzatie.
Gandeste-te mai bine daca te iubeste, oricine poate sa spuna asta fara sa simta nimic, sincer iti repet, VREA DOAR SEX!
Vad mai jos ca ai intrebat de ce este ilegal
(1) Raportul sexual, actul sexual oral sau anal, precum şi orice alte acte de penetrare vaginală sau anală comise cu un minor cu vârsta între 13 şi 15 ani se pedepsesc cu închisoarea de la unu la 5 ani.

(2) Fapta prevăzută în alin. (1), săvârşită asupra unui minor care nu a împlinit vârsta de 13 ani, se pedepseşte cu închisoarea de la 2 la 7 ani şi interzicerea exercitării unor drepturi.

(3) Fapta prevăzută în alin. (1), comisă de un major cu un minor cu vârsta între 15 și 18 ani, se pedepsește cu închisoarea de la 2 la 7 ani și interzicerea exercitării unor drepturi dacă:

Detalii: https://legeaz.net/noul-cod-penal/art-220.
Fetito tu crezi ca iti poti lua viata in brau dar faci o greseala foarte mare, pana o sa te maturizezi si o sa treci prin viata la varsta de 23 de ani minim veii regreta tot!

| AlinTanase a răspuns:

Parinti tai nu sunt prosti, nu pleca cu el in viata fara casatorie, ar fi trebuit sa nu se atinga de tine pana nu aveai verigheta pe deget.Parinti tai cand nu te-au lasat s-au gandit la ce se poate intampla:
Te lasa gravida si dupa nu mai auzi nimic de el

Poate deveni peste

Nu te iubeste dar iti iubeste corpul

| orailibrail a răspuns:

O sa te dezamagesc dar mama ta are dreptate.
Esti prea mica pentru el.

In ceea ce priveste faptul ca la 14 ani ti-ai inceput relatia sexuala cu unul de 21 ani, daca eram parintele tau anuntam politia.

| anonim_4396 explică (pentru orailibrail):

Ba nu are dreptate straight face

| Fatamuntilor a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu nu vezi absolut nimeni nu iti da dreptate?
e normal sa iti aperi iubirea, dar ar trebui sa ai macar 16 ani, sau si mai bine majora!

In cazul in care si ti-a venit deja menstruatia, si este neregula, poti ramane oricand insarcina!
Ce se poate intampla?
De obicei junele da inapoi, ramai cu aceasta problema,
Si probabil va pacali alta copila
Tu de crezi ca,, iubitul'' nu este impreuna cu fete de varsta lui? pentru copile de varsta ta sunt mai usor pacalit
Un tanar de varsta lui ar trebui sa munceasca sau a fie la facultate!
Apropo are cu sa iti ia prajituri?

| anonim_4396 explică (pentru Fatamuntilor):

Dar eu chiar il iubesc și mi-a demonstrat și el că mă iubeste. Nimeni nu mă intelege angry rolling eyes Ce e așa greșit daca îl iubesc?

| ThePitPew a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti mica, asta e gresit + este si ilegal, si nu o zic cu raut, dar esti prostuta tare daca crezi ca va ramane cu tine pentru veci.

| TraianIImperator a răspuns:

Ba este o mamă foarte deșteaptă. Asta se numește pedofilie și se pedepsește cu închisoarea.

| sacmapl a răspuns:

Du te fa la produs ca scapi de ea

| Murariu_Cosmin_1986 a răspuns:

E clar cu Romania! Ma-ta ii o femeie foarte desteapta fata de tine. stai calma