| andreea_4689 a întrebat:

Hi TPU! Azi in parc jucam fotbal (eu ador sa joc fatbal chiar daca sunt fata). Si un baiat se tot baga in seama cu mine. Noi doi ne cunosteam de la scoala. Imi tot zicea chesti de genu "aveti grija cu osan(asta e porecla mea din partea lui), mama mia osan..."si din astea. Dupa ce am terminat de jucat fotbal am mers sa stau langa un gardulet ce era putin mai incolo de unde am jucat fotbal. Am stat singura si el a venit din alta parte spre mine, dar inainte lui a ajuns o prietena de-a mea. Noi doua am tot vb si l-am bagat si pe el in duscutie. Dupa prietena mea a plecat si am ramas numai noi doi. El tot zicea cea zis prietena mea. A trecut putin timp si nu am vorbit nimic. Am uitat sa mentionez ca el are prietena si sunt impreuna de un an si ceva. Eu l-am intrebat daca ii cu fata aia si el mai raspuns " da de ce? vrei sa fi cu mine?" eu i-am zis "ai vrea tu" si dupa nu a mai zis nimic. La un moment dat a venit varuso cu care a mers acasa, dar inainte sa mearga acasa mi-a dat o palma da nu tare peste capsad (brut copillaughing) si eu nu am stiut ca pleaca acasa si m-am uitat in alta parte si el mai zis "paaa" eu i-am zis "ceaoo" si cam atat. Oare ii palce de mine? Sai doar a vrut sa se bage inseama cu mine? Funda normal! Va multumesc!:*

Răspuns Câştigător
| Phoenix231 a răspuns:

Pai sa te lamuresc in primul rand cu aceea prorecla.
O-san este din limba japoneza ce inseamna MOS, Batran, cineva in varsta.
Si ceea ce a facut este tot ceva din cultura japoneza ca ei ojinuiesc sa faca asa ceva, si ca raspuns pentru tine este DA(te place) si l-ai cam lovit sub centura cu aceea replica "ai vrea tu".

5 răspunsuri:
| Rooobi a răspuns:

Poate ii place de tine. Pentru ca esti mai speciala in felul tau(nu la multe fete le place fotbalul, majoritatea zic ceva de genu: iar mergi sa alergi dupa o minge si sa transpiri). Iar faza cu palma poate a facut-o in baza pentru ca stie ca esti de gasca. Incearca sa mai vorbesti cu el cand il mai intalnesti si vezi cum se comporta. Baftawinking

Răspuns utilizator avertizat
| Alcatel a răspuns:

Cred ca maine se schimba vremea...

| miriam31 a răspuns:

Paii...mai bine ai incerca sai dai si tu putina atentie.dar asa mai discret.eu cred ca v-ati potrivi daca aveti interese comune [fotbalul]... faza cu palma.a fost cam nasoala..nu stiu ce sa zic in privinta asta..oricum..bafta! Funda?

| Kissu22 a răspuns:

Mai bine discuti deschis cu el. Scuze dar daca e cu prietena lui de un an si ceva inseamna ca simte ceva pentru ea si nu ar fi frumos sa te bagi in relatia lor. vorbeste cu el deschis si daca va placeti fiti impreuna:* (dar intai sa se desparta de fata aia ) Oricum iti urez multa bafta!