| Charm a întrebat:

Holla, cum isi da seama o fata ca un baiat o place? va roog care imi spune primeste funda

Răspuns Câştigător
| angelRBD a răspuns:

Simplu acel baiat o sa se poarte mai deosebit si frumos cu tine decat cu celelalte, o sa zambeasca mereu cand esti langa el o sa-ti ara te ca este langa tine cand ai nevoie de el,

Unii barbati sunt complicati atuni cand le place o femeie. Ba fac pe grozavii, ba nu spun nimic si se comporta ca niste copii care nu stiu ce vor.

Totusi, daca nu stii ce sa intelegi din lucrurile pe care le face sau le zice, citeste mai jos cum iti poti da seama, din comportamentul lui daca te place sau nu.

1. Iti zambeste

Daca zambeste cand purtati o conversatie sau cand pur si simplu te priveste de la distanta, inseamna ca te place putin. Altfel nu ar zambi asa pur si simplu ca sa-si arate dintii.
3. Se uita in ochii tai

Daca seu ita in ochii tai, inseamna ca te place si vrea sa arate acest lucru. Daca iti evita privirea poate insemna ca te place, dar e cam timid si din aceasta cauza evita un contact direct. Dac, in schimb, privirea lui e ba pe tine, ba in jurul tau, fiind de altfel normal pentru o discutie cu un amic, un coleg sau orciare alta persoana, nu te place.

4. Te atinge

Daca in timp ce vorbiti te atinge pe mana sau pe par sau... oriunde, inseamna ca e atras de tine si flirteaza cu tine. Daca sta departe si pare dezinteresat, ei bine, chiar e indiferent si nu te vede ca pe o potentiala iubita.

5. E atent la aspectul lui fizic

Daca e atent cu aspectul lui fizic si pare sa-si aranjeze parul sau hainele atunci cand vorbeste cu tine sau inaitne de a te aborda, e clar ca vrea sa faca o impresie buna si ca ii place de tine

3 răspunsuri:
| mihaMGB a răspuns:

Foarte simpluhappy : priviri intense sau pe furis,zambete,discutii,propuneri,invitatii in oras/cafea/etc,avansuri, complimente, iti ofera ajutor/protectie/etc.nu e deloc dificilhappyde ce esti nesigura pe sentimentele vreounui baiat? intreaba'l pur si simplu, fa'i avansuri vezi cum reactioneaza si puncthappyhai ca esti fata ar trebui sa iti dai usor seamahappy

| Charm explică:

Stiu cateceva, dar pur si simplu intrebam...si daca tot consideri intrebarea stupida atunci de ce ai raspuns la ea? dar in fine nu conteaza

| Crixy a răspuns:

big grin Dar tu nu esti fata? Tu nu-ti dai seama cand cineva te simpatizeaza si-i place de tine? Nu e greu,pe cat de stupida suna intrebarea,sta in simturile fiecaruia sa vada cine-i zambeste,cine te cauta,cine iti da flori,cine te ajuta cand ai nevoie, cine te invita undeva si-ti fura un pupic, o imbratisare etc.Deschide ochii si vei vedea, este elementar!