| anonim_4396 a întrebat:

Iata problema mea. Am 14 ani, inca nu m-am intilnit niciodata, dar am avut primul sarut. Nu am multi prieteni si sunt foarte simpla. Am fost tradata si folosita de prieteni, si din toti pe care ii aveam au ramas doar vreo 2, cei adevarati. De fiecare data cind se indragostea cineva in mine, cit de urit sau prost nu era, nu stiu de ce, imi parea ca trebuie sa ii acept dragostea si sa ma indragostesc si eu in el. Insa de data asta a fost altfel. Un baiat s-a indragostit in mine si imi scrie mesaje, spunindu-mi ca ma iubeste. El nu e simpatic, si e putin mai josut dar nu e defel prost si e educat, de asta incep sa simt ca imi place. Insa nu stiu ce sa fac, ii raspund doar ca nu sunt pregatita de a ma intilni cu cineva, ca inca nu m-am indragostit cu adevarat. Il plac, dar nu il iubesc. Stiu ca nu ma voi putea intilni fiindca parintii n-o sa ma lase. Sunt confuza de ce simt si nu stiu ce sa fac. Sa ma intilnesc pe ascunse? mi-e frica...

Răspuns Câştigător
| KeporLove a răspuns:

Tot ce se intampla aicia e frica de comentariile prietenilor tai!
Tu ti la el dar tie frica de ce vor zice alte persoane apropiate tie.

Nu mai incerca sa te iei dupa alti fi tu insati si fa ceea ce vrei tu si cum vrei tu! Gandeste-te ca nu e ultimul baiat, dar punete si tu in locul lui.

Nu stiu daca te-a ajutat la ceva dar e parerea mea.

3 răspunsuri:
| FrozEenSoul a răspuns:

Buna, Du-te si intalneste-te cu el tongue De ce nu? Adica daca il placi, acel "placut" se poate transforma in iubire. Nu trebuie neaparat sa fie print. Daca tie iti place nu trebuie sa te intereseze parerea altora. Incearca sa te vezi cu el. Bafta happy

| Gyorgyno a răspuns:

Daca nu simti ceva pentru el nu are rost sa te complici si cel mai bine ar fi sa ai spui si lui acest lucru ca sa nu isi mai faca sperante degeaba!

| ubitaaaaa a răspuns:

Relatiile pe ascuns sunt cele mai frumoase!