| Beebeeee a întrebat:

Ieri m-am culcat cu un baiat, dar nu si-a dat drumul in mine si actul sexual nu a durat mai mult de 40 de minute. Dar nu m-a durut nimic, si nu ma doare nici burta, nici nu am sezatii de greata si azi un facut un test de sarcina si a iesit negativ (adica decat o liniuta) exista vreo sansa sa fii ramas insarcinata? URGENT, OFER FUNDA CELUI MAI BUN SI EXPLICIT RASPUNS!

27 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, exista sanse sa fii insarcinata. Nu exista nici un motiv sa ai dureri sau greturi, primele simptome de sarcina pot aparea (daca apar) dupa minim 4-5 saptamani de la contactul sexual. Testul de sarcina nu are aboslut nici o valoare, el trebuie facut dupa ce trec minim 21 de zile de la contactul sexual.

| Beebeeee explică (pentru Brigaela):

Sansele sunt mari? Cam cat la suta? Si pot sa aflu intr-un fel daca sunt insarcinata mai devreme fara analize si test de sarcina? De fapt am mai facut un test de sarcina si a iesit cu o liniuta, adica negativ. Multumesc anticipat!

| Brigaela a răspuns (pentru Beebeeee):

Nu stiu cat de mari sunt sansele. daca a fost primul tau contact sexual, in jur de 25-30% (asta daca el are suficienta experienta incat sa poata fi sigur ca nu a ejaculat). daca nu a fost primul tau act sexual, riscul difera in functie de perioada ciclului menstrual in care te gasesti.
Asa cum ti-am spus, testul ed sarcina nu are nici o valoare. Iti arata doar ca nu ai ramas insarcinata in luna anterioara, fiindca un test negativ se ia in considerare numai daca este facut dupa minim 21 de zile de la ultimul contact sexual neprotejat si din prima urina de dimineata. daca il faci din urina de peste zi, trebuie sa treaca minim 24 de zile (nu numeri ziua contactului sexual si nici pe cea in care faci testul).
Cel mai devreme poti afla dupa 16-17 zile de la contactul sexual facand, la laborator, un test de sange numit gonadotrofina corionica umana. Inainte de asta, numai Dumnezeu stie daca esti sau nu mamica.

| Zenithf a răspuns:

I find your lack of knowledge disturbing.
Si o sa ai probleme mari din cauza asta.

| RAY a răspuns:

40 de minute incredibil

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, poţi rămâne însărcinată!

Tu chiar ai o "problemă" :(

Oare ce-ţi EXPLICAM eu în 30 Mai 2014?
http://www.tpu.ro/......a-inceput/

Testul de sarcină NU este concludent ( l-ai făcut DEGEABA ) deoarece l-ai făcut prea devreme!

Primul "semn" ar fi "sângerarea de nidaţie" = sângerare de implantare a ovulului fecundat în peretele uterului ( numită şi "sângerare de nidaţie" ), care apare la 5-10 zile după fecundare - vezi linkul :
http://www.copilul.ro/......a8154.html

Simptomele de sarcină NU apar aşa de repede : semnele de sarcină apar ( DACĂ apar ) doar din a 2-a lună de sarcină şi PRIMUL semn este întârzierea/LIPSA menstrei ( DACĂ nu apare "ciclu peste sarcină" ).

Vezi 15 semne de sarcină la linkul :
http://www.mamicamea.ro/despre-sarcina/semne-si-simptome-de-sarcina.html

Vezi alte detalii în răspunsul anterior - vezi linkul de mai sus...

Toate cele bune.

| mihai69 a răspuns:

O sarcină NU e imposibilă, chiar dacă musiu' nu „și-a dat drumul (la vale?)" nici după 40 de minute (?!? bravo lui!).
Testul de sarcină e inutil până nu trec minimum 21 de zile de la contactul bănuit a fi „periculos".
Durerea la deflorare nu e obligatorie, fiecare e diferit și fiecare percepe acest moment în modul său particular. Nici în cazul unei sarcini nu e normal să ai dureri (deși nu e imposibil). Ba chiar și grețurile sunt „opționale" - nu toate le au.
Vrei un răspuns cert? mergi la ginecolog! nu pe TPU...

| Beebeeee explică (pentru mihai69):

Farmacista mi-a spus ca dupa 7 zile pot primi un raspuns concret la testul de sarcina.

| mihai69 a răspuns (pentru Beebeeee):

Și crezi că pe „farmacistă" (cel mai adesea o simplă vânzătoare de pastile, fără o adevărată pregătire universitară) o doare undeva dacă tu iei degeaba chestia aia, sau e interesul ei să vândă, cât poate de mult și mai ales chestii mai scumpe?

| Beebeeee explică (pentru mihai69):

Totusi..crezi ca am ramas? Mi-a vandut testul Acela la un pret normal!

| mihai69 a răspuns (pentru Beebeeee):

Repet răspunsul de mai sus - mergi la medic! Eu nu cred nimic, spun doar că - deși puțin probabil - NU e imposibil. Și numai medicul, făcând o analiză simplă de sânge, va putea să spună ceva SIGUR.
Curaj și baftă!

| Brigaela a răspuns (pentru Beebeeee):

Dupa 7 zile POTI primi un raspuns corect, adica 1% din femeile insarcinate vor avea un test pozitiv dupa 7 zile. Restul de 99%, desi insarcinate, vor primi un test negativ. De aceea, orice test de sarcina facut inainte de ziua 22 se ia in considerare numai daca este pozitiv (adica iti arata ca esti insarcinata). daca este negativ, nu se ia deloc in considerare (adica este echivalent cu zero, ca si cum nu l-ai fi facut)

| Beebeeee explică (pentru mihai69):

Sunt minora, nu am cu cine sa merg!

| mihai69 a răspuns (pentru Beebeeee):

Roagă un adult să te însoțească. (Verișoară, unchi, milițianu' din colț...)

| sofisis a răspuns (pentru Beebeeee):

Testul ala l-ai facut DEGEABA! Ti s-a mai explicat aici pe site ca poti sa stii daca esti gravida dupa aproximativ 3 saptamani.
Cred ca mai mult de 13 ani nu ai. Si da, risc exista INTOTDEAUNA chiar daca NU ejaculeaza in tine. Riscul e cu atat mai mare cand te dezvirginezi, pentru ca se poate instala o ovulatie spontana si e suficient un spermatozoid mai ager si iute ca sa fecundeze ovulul.

| Beebeeee explică (pentru sofisis):

Am 16 happy

| sofisis a răspuns (pentru Beebeeee):

Ma mir. La 16 ani si fiind activa sexual ar trebui sa stii macar niste lucruri elementare, de baza. Dar vad ca habar nu ai de nimic.
Te sfatuiesc sa te informezi mai bine si sa intelegi cu ce se mananca viata sexuala inainte sa te apuci sa te joci "de'a adultii".

| Beebeeee explică (pentru sofisis):

Totusi daca nu am un ciclu regulat ce pot face cu testul de sarcina?

| sofisis a răspuns (pentru Beebeeee):

Ce legatura are ciclul regulat cu testul de sarcina?
Testul de sarcina il faci la 21 de zile de la data contactului sexual.

| NameHarris a răspuns:

Alta care crede ca se poate ramane insarcinata cu aerlaughing asa sunt virginele

Răspuns utilizator avertizat
| andreimrm a răspuns:

Daca totul a decurs ok, si nu au fost "accidente" nici n-ai avea cum sa ramai, plus ca nu cred ca simptomele sarcinii ar aparea de a 2-a zi, protejeaza-te, folositi prezervativ, tu anticonceptionale si nu aveti de ce va face griji, doar nu ramai gravida la o simpla atingere.

| hopelessbaka a răspuns:

O să ai gemeni!
Acum serios, nu ai rămas însărcinată.

| PopAnaMihaela a răspuns:

Stai chill, nu ai ramas! laughing

| AndreeaDianaa a răspuns:

Daca nu te-ai protejat, tot ce este posibil. Nu trebuie sa isi dea drumul neaparat pentru ca penisul secreta un lichid si in timpul actului. Depinde si de perioada in care ati facut-o (daca e perioada in care esti fertila). Asteapta si vezi daca o sa iti vina, altceva nu prea ai ce face....si daca nu ai ramas insarcinata, ai grija data viitoare :*