| AnaSex a întrebat:

Imi curge un lichid alb din vagin, ce este? Sperma nu are cum sa fie, nu a ejaculat nimeni in mine!

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate fii candida infectie bacteriană, nu te astepta sa treacă de la sine, mergi urgent la medic, ce alte simptome m ai ai? te doare, te manincă, miroase?

| corbulalbrosu a răspuns:

Este posibil sa fie vorba ori de secretia vaginala, ori de mucusul cervical care ca aspect se aseamana cu sperma barbateasca. Ambele secretii isi au rolul lor bine definit, secretia vaginala in curatarea si mentinerea sanatatii vaginului iar mucusul cervical care se formeaza in perioada fertila a ciclului menstrual are un rol major in procreere deoarece ajuta la trecerea spermei din vagin in uter. In concluzie este cat se poate de normala existenta respectivei scurgeri vaginale. Pentru a nu-ti pata chiloteii foloseste absorbant de intretinere zilnica. Multa sanatate!

| seth2016 a răspuns:

AnaSex nu crezi ca e timpul sa inveti mai multe despre vaginul tau daca te-ai apucat de sex?

In functie de caracteristicile mucusului cervical iti poti cunoaste perioada cea mai fertila, sau cea mai infertila.

Mucusul cervical care anunta ovulatia este mai apos si clar.

Dupa ovulatie e mai gros, mai alb si mai lipicios.

Dar lucrurile nu sunt mereu asa simple pentru mucusul cervical se amesteca cu altele, de exemplu lubrifiant, daca te exciti, sau cu sperma daca partenerul nu a fost atent.

Daca nu are miros nu ar trebui sa te ingrijorezi. Daca miroase in diverse feluri poate fi un semn al unei infectii sau BTS.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te si vezi ce ai la un doctor.

| n1445 a răspuns:

laughing))))) este ceva normal, lichidul ala are rolul de a-ti curata organismul. Este o problema daca are consistenta ca branza.

| Alakhaincatty a răspuns:

Lichidul daca este mai transparent si fara miros este secretia vaginala. PERFECT NORMALA. Daca are miros ar putea fi o infectie.

Numai bine

| EdinaMaria99 a răspuns:

Stai calma este doar onsecretie vaginala si eu am pățit de multe ori nu e nimic grav