| Necunoscut006 a întrebat:

Îmi întârzie menstruația de 5 zile. Nu am avut niciun contact cu iubitul meu. Doar am mimat, amândoi fiind îmbrăcați, este posibil să fii trecut sperma si sa fi ajuns la mine.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In mod logic si normal este imposibil sa se poata forma o sarcina atat d.p.d.v. teoretic cat si practic in situtia in care totul s-a petrecut in modul descris de tine in intrebarile postate in ultimele zile. Menstruatia in cazul tau poate sa intarzie din cauza unor dereglari hormonale de moment sau din cauza faptului ca glandele endocrine functioneaza incorect/defectuos si ciclul tau menstrual este NEREGULAT si din acest motiv menstruatia se produce mai devremesau mai tarziu.Deoarece nu precizezi care este tipul ciclului tau menstrual, regulat sau neregulat, se pot face doar simple presupuneri. Sanatate!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fa un test de sarcina ca sa stii sigur!

| Emilian65 a răspuns:

Fiind imbracati, sperma nu a avut cum trece prin haine, deci nu poti fi gravida.

| Siiiiia a răspuns:

Nu!