| andreirobert15 a întrebat:

Imi place de cea mai buna prietena a mea, o cunosc de 2 ani, acum iesim foarte des, as vrea sa ii spun ca o plac dar faza e cum sa ii spun fara sa stric amicitia pe care o avem acum in caz de imi zice nu?

ea e tipul de fata care daca nu-i convine ceva iti zice pe fata!

si nu as vrea sa risc amicitia noastra!
Cum sa procedez ca sa nu stric nimic dupa, in caz de un refuz, si sa ramanem amici cum suntem acum?
pentru inceput as luao de mana dar imi e un pic teama pentru ca nu stiu ce o sa se intample dupa, sai un alt mod ar fi sa ne oprim pe banca si sa o sarut per obraz dar si de asta imi e un pic teama, alte metode?
( fara flori, ca nu ii plac )
Funda!

3 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Cel mai bine e sa ii spui pe direct.

| neutrino a răspuns:

Alte metode nu exista: ii zici sau nu. Nu uita ca sigur ii vor zice si altii, asa ca...grabeste-te.

| AndreeaFrummmmmm a răspuns:

Been there done that laughing)
Si eu sunt "genul" ala de fata.
Ia-o de mana, si mergeti asa. daca o deranjeaza, ii spui ca o tineai de mana" ca pe o prietena" daca iti raspunde si se uita la tine in timp ce zambeste, e clar ca e interesata de tine. O poyi lua in brate, o poti pupa pe obraz. O CONDUCI ACASA SI LA FINAL O POTI IMBRATISA SI ITI POTI PUNE MANA PE FUNDUL EI pentru ca stiu ca iti foresti asta.