| andreirobert15 a întrebat:

Imi place de cea mai buna prietena a mea, o cunosc de 2 ani si acum am devenit foarte apropiati, asa m-am indragostit de ea!

faza e ca nu stiu daca si ea ma place si nu vreau sa risc sa pierd amicitia iei pentru ca tin foarte mult la ea, acum am inceput sa ne vedem foarte des, adica de 3-4 ori pe saptamana!

cum sa procedez in felul in care zice nu sa nu o pierd?

Funda!

6 răspunsuri:
| IDede a răspuns:

Petrece timp cu ea si incearca mici gesturi romantice, stii tu sa ii atingi mana,, din greseala '' sau sa incepi sa o saruti pe obraz, gesturi mici prin care sa isi dea seama ca o placi iar daca iti raspunde la fel profita de sansa si spune-i ce simti.

| andreirobert15 explică (pentru IDede):

Decat sa ii ating mana '' din greseala '' mai bine o iau direct de mana cand mergem pe strada!
bine, automat, nu o iau de mana asa direct, ii zic ceva de tip, '' vazi ca ai ceva pe mana '' dupa care o iau de mana, dar asta nu mi se pare cea mai buna idee!

| andreirobert15 explică (pentru IDede):

Si faza cu saruturile pe obraz nu merge, si sa fiu sincer nu vreau sa incep asa!

| IDede a răspuns (pentru andreirobert15):

Eu iti dau parerea mea ca fata. Nu ne-ai descris ce fel de fata este am spus parerea mea pentru o fata in general. Ca sa o prinzi de mana era doar un exemplu. Eu ti-am spus sa fac gesturi mici prin care sa inteleaga ca o placi.

| andreirobert15 explică (pentru IDede):

E tipul ala de persoana care iti zice lucrurile pe fata dace nu-i convine ceva, o cunosc bine si stiu ce poate face daca nu sinte la fel pentru mine!
tocmai de asta vreau sa aflu daca si ea sinte la fel pentru mine, tot prin gesturi dar nu sa incep direct cu saruturi pe obraz!
nu stiu, vreau sa incep cu ceva care sa isi dea seama dar sa fiu si sigur ca nu o pierd in cazul in care imi zice nu!

| printesadeni a răspuns:

Sincer poti sa o iei in pasi mici! cum ar fi fai niste cadouri stai mereu pe langa ea si mai ales fii alaturi atunci cand se desparte de unu si i ai apararea