| andreirobert15 a întrebat:

de vreo 2 saptamani imi place de cea mai buna prietena a mea, ea e tipul de fata care daca nu ii convine ceva iti zice pe fata. Iesim de 2-3 ori pe saptamana si ne comportam ca 2 iubiti doar ca nu ne sarutam si nu ne tinem de mana.
Vreau sa ii spun ca o place dar in asa fel in care sa nu o pierd in caz de imi zice nu pentru ca tin mult la ea!
Eu as vrea sa incep cu un sarut per obraz ( sau mai multe, cine stie ) sau sa o tin de mana in timp ce mergem 0e strada dar vreau sa stiu si parerile voastre
Cum sa procedez pentru inceput?
funda!

3 răspunsuri:
| TSO7 a răspuns:

Îi spui: "Te apreciez ca prietenă și ma simt foarte bine în compania ta, iar de o perioadă încoace am început să dezvolt sentimente romantice pentru tine. Știu că sună cam ciudat, dar mă întrebam dacă nu cumva ai început să simți și tu același lucru?" Dacă zice nu, îi spui că nu e o problemă și că puteți rămâne prieteni în continuare, doar că ai simțit că trebuie să spui acele lucruri.

| corbulalbrosu a răspuns:

Iubitii se tin de mana si se saruta. Prietenii se plimba doar si discuta. Pentru a afla daca intr-adevar are sentimente fata de tine pur si simplu in timpul plimbarii ii iei mana fara sa o intrebi. In functie de reactia ei (bineinteles pozitiva) ai putea sa-i propui sa va asezati pe o banca si sa incerci te apropii subtil cat mai mult si chiar sa incerci sa o saruti. Daca te place sigur va coopera si iti va raspunde in acelasi mod si ea. Succes.

| DaRyuSN a răspuns:

Incearca sa iei totul treptat. azi o ti de mana, daca te lasa maine faci la fel, o pupi pe obraz la despartire, ii zici un "doar sti ca te iubesc " mai la misto, nu lasi din prima sa se inteleaga ca tu simti mai mult, iar in functie de reactiile ei vei sti daca are rost sa continui.