| andrei11223 a întrebat:

Imi place de o fata care s-a transferat la mine in clasa.Am inceput sa vorbesc cu ea pe fb(stiu ca faptul ca folosea :* nu inseamna nimic,dar cum sunt putin indragostit,imi fac sperante).
In clasa voia sa se mute cu mine in banca,a incercat sa ma atinga si zambeste cand vorbeste cu mine.
Mi-a dat numarul ei, pana aici totul mergea bine.Am intrebat-o daca-i place de cineva, in 2 zile am primit 3 raspunsuri : da,nu si ultimul: imi place de X, dar cred ca o sa-mi treaca repede (X este un prieten de-al meu).Ce sa cred? Vrea sa ma faca gelos sau chiar spune adevarul?

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca-i place de X, nu are cum sa stie "c-o sa-i treaca repede", e doar ca sa nu-ti spuna direct ca te place.
Nu stiu daca chiar vrea sa te faca gelos, dar de placut te place, fa bine si discuta deschis cu ea!
happy

| Awesom a răspuns:

Ba,daca acelei colege ii place de prietenul tau, pai trebuie sa te dai la o parte.

| neutrino a răspuns:

Ea spune adevarul, iar tu nu vrei sa o crezi.

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Vrea sa vada cum reactionezi.
De fapt pe tine te place.
Ai unda verde.

| AndradaE a răspuns:

Spune-i ca o placi. Cum nu esti acum impreuna cu ea, ce ai de pierdut? Fa-ti curaj. happy

| SergiuDb a răspuns:

Nu-i arata ca iti place de ea, las-o pe ea sa inteleaga asta.

| Alex2003821 a răspuns:

Da cred ca ea te place dar vrea mai multa atentie.Sau poate spune adevarul dar cred ca te place asa ca dai mai multa atentie si fa-ti curaj si zi ca o placi

| Sineone a răspuns:

Iesi cu ea in oras si combino.