| EdiShadow a întrebat:

in momentu asta o duc de tot cacatu sad. Imi place de o fata, colega cu mine mult de tot, pot sa spun ca sunt indragostit, o iubesc( mentionez ca am 17 ani).Ei ii place viata o fata sociabila, cunoscuta.In timpu scolii o duceam foarte bine este cu mine in clasa : Ne imbratisam, ne alintam, vorbim aproape orice. Faza este ca sunt in dubii sad. Ea mi-a tot dat sperante si sperante mari, la sfarsitul scolii m`a sarutat de 2 ori. Am ramas uimit. Am duso bine un timp am fost cu ea la piscina, pe afara. Problema mare este ca ea are prieten de 2 ani.Nimeni nu stie de relatia noasta sau asa zisa relatiee, nici prietena ei cea mai buna, imi spunea pe facebook sa nu zic la nimeni.Acum cateva zile s`a autoinvitat la mine acasa, am mancat o pizza si la sfarsit eram amandoi in pat si am sarutat-o,, s`a speriat cred si m`a dat laoparte si am inceput amandoi sa radem. Dupa cum am spus ii place sa iasa afara, distractie, pentru mine este perfecta.De cand a plecat de la mine n`am mai vorbit asa mult cu ea, am invitato din nou la mine acasa si a spus ca nu poate veni in ziua aia... vorbeste cu alti baieti, si eu cum sunt foarte gelos sufletu meu plange crying Ce am mai vorbit pe facebook, acum a ramas sa iesim peafara intr-o zi spune ea, dar parca nu mai este la fell, cum era inainte.Ma gandeam ca este o fata care ii place sa experimenteze(dar doar cu mine se saruta si pretenu ei) E mult de povestit, multumesc pentru ca ati citit, eventual o sa raspund la intrebari si completez. CATE MAI MULTE RASPUNSURI VA rog vreau sa ma lamuresc ce sa fac.Am incercat sa o uit nu pottttttt deloc, fiecare minut ma gandesc la ea.Nu pot sa stau sa nu vorbesc cu ea s`au sa o vad ( si o vad foarte rar, de cand s`a terminat scoala de 7-8 ori maxim.) MULTUMESCCC.

Răspuns Câştigător
| sebby27 a răspuns:

Fata vrea sa experimenteze.Eu nu-ti dau prea mari sanse sa fii intr-o relatie cu ea, deoarece cum face cu voi doi, poate face cu inca 7.
Poti continua asa si sa o iei ca pe o aventura, nu ca pe ceva serios, pentru ca la fel te vede si ea pe tine. Daca te vedea altfel, era cu tine, nu cu ala.
Doar sa ai grija sa nu ai probleme mai tarziu cu prietenu ei.
Nu te implica emotional.Nu pare genu de fata pentru care sa merite.Lasa sa curga lucrurile asa si intre timp ai putea cauta o fata serioasawinking.

| EdiShadow explică (pentru sebby27):

Faza aiurea e ca deja m`am implicat emotional, cand a inceput cu el relatia nici nu ne vorbeam, s`a schimbat cu totul anul asta........si ne vorbeam ca acum 1 an nici nu ne salutam si acum love struck

| sebby27 a răspuns (pentru EdiShadow):

Ii place sa primeasca atentie de la doi baieti.Ce crezi?
Tu ai zis ca e sociabila si iubeste viata.S-ar putea ca de fapt sa fie genu de fata nebuna dupa atentie.

16 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Fata are un prieten principal si, probabil, mai multi secundari, printre care te afli si tu. Ea a dorit sa aiba cu tine o aventura iar tu nu te-ai ridicat la nivelul pretentiilor ei. Alfel, nu venea ea acasa la tine ( autoinvitata, ca tu nu ai fost in stare sa o inviti) doar de dragul de a manca o pizza! Greu de crezut ca acum in vacanta, ea sa mai aiba timp si pentru tine, dar,... speranta moare ultima.

| grab a răspuns:

Omule, nu te baga in asta!

Eu zic ca fata asta vrea si calare si pe jos in acelasi timp si e posibil sa raneasca 2 baieti in acelasi timp. Timp in care ea desigur o sa se desfete in bratele unui al 3-lea.

Tu chiar vrei sa milogesti si sa astepti firimiturile care se scurg de la alta masa? Fii barbat nu carpa, ce dracu!

Daca tu nu te respecti, ea cum crezi ca o sa te respecte? O sa vina la tine cand i se scoala ei, ca SPIR-ul la interlopi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! tongue Tu de fapt vrei sa te apropii mai mult de ea, corect? tongue Eu in locul tau, i-as spune ca iti pare rau, ca a fost doar pentru ca te-ai bucurat ca v-ati distrat, si ii spui sa iti mai acorde o sansa, doar in zona prieteniei, adica sa vorbiti la fel ca inainte tongue. Dar incearca sa o faci sa nu para ca esti victima, adica sa nu faci ceva de genul: "Te iubesc atat de mult nu mai pot rezista fara tine sad ia-ma inapoi sad Iti promit ca voi fi mai dulce cu tine sad" laughing Deci in NICIUN caz sa faci chestia asta tongue Ai putea sa incepi "Auzi laughing Imi pare rau pentru acea seara tongue Am sarit prea deodata laughing Problema e ca esti frumoasa si nu am putut sa ma abtin tongue Iarta-ma happy voi fi mai atent tongue" Ceva de genul laughing. Ma rog, sper ca te va ajuta happy Multa bafta wave

| EdiShadow explică (pentru anonim_4396):

Mersi mult, nu e chestia asta dupa cum am zis m`a sarutat la scoala de 2 ori prin surprindere si acum in vacanta s`a autoinvitat la mine acasa ( euu fiind singur) doar nu venea la mine sa jucam SAH, fi serios, tot statea pe pat intinsa si spunea ca se plictiseste, atunci am actionat, SEMNALIZAAAA!

| EdiShadow explică (pentru EdiShadow):

Si inca ceva, sarutul a durat in jur de vreo 7-8 secunde daca nu`i convenea nu-l primea.

| Arkhasas a răspuns:

Ai abia 17 ani, nici nu ştii ce-ţi place la vârsta asta. Nu e capăt de lume un refuz. Cu cât primeşti mai multe refuzuri cu atât eşti mai aproape de un accept. În viaţă dacă nu eşuezi cel puţin o dată, înseamnă că nu ai încercat nimic nou.

| EdiShadow explică (pentru Arkhasas):

Sti cum e prima iubire serioasa, tu n`ai avut parte?

| Arkhasas a răspuns (pentru EdiShadow):

Ştiu cum e. Şi eu am suferit mult, dar am încercat să văd ce am avut de învăţat din relaţia aia şi am acumulat cunoaştere. Prima iubire serioasă niciodată n-o să fie singura, pentru că nu ai experienţă.

| Edeline a răspuns:

Daca are o rel de 2 ani si face chestia asta cu tine..gandeste-te ca daca lucrurile vor decurge asa cum iti doresti tu, vei ajunge sa iti faca si tie din astea pe la spate..ptr cum spuneai si tu, ii place viatahappy

| 0alafaranume0 a răspuns:

Si tie ti se pare normal sa faci toate astea stiind ca are prieten?

| EdiShadow explică (pentru 0alafaranume0):

Prietene nu intelegi, stim amandoi ca simtit ceva unul pentru celalalt, suntem constienti amandoi, ea a inceput primul pas (Imi spune absolut tot, se ascunde de pretenul ei) eu n`am nicio vina nafar ca m-am indragostit de ea sad

| Zozole123 a răspuns:

Deci ea e cu un baiat de 2 ani si e si cu tine in acelasi timp?