| veverita228 a întrebat:

Imi place de o fata foarte mult dar nu stiu daca si ea ma place
deci nu e ca ma evita adica daca o salut si vb cu ea e totu ok
dar de multe ori (intodeauna) tipa la mine(Mult)
ei ii plac animeurile, si mie imi plac, ei ii place sa deseneze, eu urasc sa desenez, ea canta la chitara, eu putin la pian, ei ii prace muzica rock si mie imi place muzica rock/pop, ea uraste sa zambeasca, eu zambesc ca un retardat

ati inteles ideea
odata am visat:
Eu cu ea singuri pe o banca, ea imi cere sa ne tinem de mana si eu pun capu pe umarur ei ( cel mai ciudat vis pe care l-am avut)
deci cred ca sunt obsedat/retardat e prima data cand imi place asa de mult de cineva
Plobrema e ca ma gandesc tot timpu la ea si nu stiu cum sa o uit (e in clasa cu mine cum draq so uit)
Com fac sa stiu daca si ea ma place? sau daca nu stiti ce pot sa ma fac nu imi place sa ma simt asa...
scuzati greserile de exprimare/gramatica dar e greu sa scrii cu atatea sentimente big grin

4 răspunsuri:
| Castanul a răspuns:

Stiu exact ce simti, din pacate laughing. Nu stiu daca iti cer un lucru imposibil dar incearca sa faci glume(nu pe seama ei laughing ), sa glumesti in pauze sau in ore si sa te asiguri ca te-a auzit. Chiar daca nu ii place sa zambeasca e imposibil sa nu rada macar un pic. Daca o faci sa rada de cateva ori sigur va fi mai atent la tine decat la ceilalti. Ok asta e o idee. Daca va uitati la aceleasi animeuri intreab-o diferite chestii din episod sau daca nu va uitati la aceleasi fa-o sa se uite la ce te uiti si tu. De faza cu uitatul nu pot sa te ajut... nu prea ai cum sa o uiti. Daca ea e genul de fata care e mai timida sau mai sensibila poti incerca sa ii si spui asta, dar trebuie sa fi foarte atent. Nu pot sa zic nimic in plus pentru ca nu mai stiu detalii. Si faza cu tipatul poate sa fie modul ei de a te "cicalii", adica este posibil sa te placa. Nu stiu daca te-am ajutat cu ce am scris aici dar sper ca o sa reusesti cu sau fara parerile noastre. SUCCES.

| Andrei_Marius_1994 a răspuns:

Pai poti sa pui un prieten sa vorbeasca cu ea si sa o intrebe big grin Sau pur si simplu puteti deveni prieteni si apoi sa ii spui ce simti happy

| kiki89koko a răspuns:

Intreab-o daca vrea sa se marite cu tine! Nu va rezista tentatiei....si ineluluilaughing))