| dany19981998 a întrebat:

Imi place de o fata, vreau sa o combin si nush cum cum...

8 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

O privestii in ochi, ii zambesti, o saluti de cate ori o vezi, intri in vorba cu ea. Daa partea asta merge bine, incepi sa ii oferi cate un trandafir rosu si dupa cateva zile o inviti la un suc sau la o plimbare, sau o intrebi daca o poti conduce acasa.

| RobertMoon a răspuns:

Greu de spus, la teorie merge bine, sti ce ai de facut, dar daca fata nu te place exista riscul sa te faci de ras. laughing Cel mai sigur ar fi sa vorbesti mai mult timp cu ea, sa vezi daca te accepta ca prieten si dupa ii spui ca iti place de ea, nu e bine sa-i zici din prima.

| kyliejenner a răspuns:

Fi tu insuti si daca te place, ar trebui imediat sa aveti o conexiune si sa va intelegi foarte bine, daca nu... nu

| kyliejenner a răspuns:

Te imprietenesti cu ea, daca vezi ca nu te place, nu ai ce face si accepti situatia.

| Burlacu006 a răspuns:

Ii pui pistolu la cap si ii spui ca vrei sa fii cu ea si daca te refuza ii zbori creeri.

| shainitainii a răspuns:

Vorbeste cu ea. Incearca sa o cunosti mai bine...sa vezi daca aveti lucruri in comun. Totul vine de la sine.

| andreiul78 a răspuns:

Salut. In primul rand nu mai folosi expresia "vreau sa combin o fata" pentru ca e super nasoala si o aduci automat pe ea (fata) ca si cum tu ai fi superior. Poti sa spui ca vrei o relatie sau mai stiu eu ce, dar nu "sa o combini"

Asa, deci uite cum sta treaba. O fata cauta baieti originali, cat de cat frumosi, simpatici, cu care sa aiba ce vorbi, sa nu fie badarani, sa stie sa reactioneze in diferite situatii.
Mergi la ea cu un "Buna! Ce faci?" si dupa continuati discutia. Incearca sa fii amuzant (dar nu glume proaste), sa gasesti subiecte interesante, sa fii creativ, dar sa mai aduci aspecte legate de realitate din cand in cand. Fa in asa fel incat tu sa o abordezi diferit fata de ceilalti care o fac. Incearca sa fii original, sa vorbesti deschis si asa mai departe. Daca stii cum sa faci asta, ea te va remarca si asta e bine. Continuati sa vorbiti si daca stii cum sa faci si ce sa faci, ea usor usor, o sa isi dezvolta anumite sentimente de atractie fata de tine. Incarca sa creezi acea conexiune cu ea, sa va priviti uchi in ochi si celelalte. Incearca sa faci ca ea sa te vada diferit fata de restul baietilor.
Daca respecti ce am zis mai sus si stii sa vorbesti cu ea, lucrurile o sa vina de la sine.
Bafta!

| dany19981998 explică:

Si daca ea tot evita sa iesim impreuna? Cu diverse motive?