| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de prietenul cel mai bun al unui baiat care ma iubeste la nebunie. Prietenul lui se comporta frumos cu toate fetele, insa nu in aceeasi proportie. In fiecare pauza ma împinge se comporta ca un copil mic arunca cu cortnuri in mine si eu fac la fel la rândul meu, el nu prea mai face astfel altor fete iar carora le face asa ele se enervează si pleaca sau il injur. Uneori se prosteste doar ca sa ma faca sa râd si foarte simpatic. Celalalt care ma iubeste mi-a spus asta si se vede ca e sincer e mai timid si genul de bazat romantic si orgolios când tine cu adevarat la o fata, exact opusul celuilalt pe carel plac. El ar vrea sa fim impreuna am ajuns la o hotarare sa lasam asa lucrurile vreme si chiar daca vrea sa ma faca fericita vrând sa fiu cu prietenul lui el e putin cam gelos ambii vin ca mine la banca apoi imi fura pixuri ajungând se sa bâta intre ei, in joaca. Sfaturi in dragoste?hee hee cum reactionează majoritatea băietilor când chiar placa o fata si cum reactionează cei timizi?

Răspuns Câştigător
| AMa19 a răspuns:

Poi desi nu sunt baiat, as putea sa te ajut. In primul rad daca chiar il placi pe prietenul tau, nu cred ca ai renunta asa de usor la el si sari in bratele celuilalt, dar asta este treaba ta.
Evident ca prietenul iubitului tau ( ca sa spun asa ), te place, altfel nu ar mai reactiona asa, sau poate vrea sa il faca gelos pe iubitul tau. Cred ca cel mai bine nu ar trebui sa renunti la iubitul actual. Sau daca te-ai saturat de el, da poti sa fi cu celalalt, dar trebuie mai intai sa fi sigura daca te place, eu stiu intreaba-l pe iubitul tau, sau stai chiar tu de vorba cu el si intreaba-l daca da sau nu, dar ai mare grija, totusi eu spun sa nu renunti la iubitul pe care il ai deja, nu te grabii, el poate sa te astepte daca tot te place, de ce sa renunti daca va intelegeti bine? Parerea mea. Sper ca te-am ajutat. Succes in viata si dragoste si ai grija ce alegere faci :* fundita big grin?

3 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Nu stiu, dar eu nu arunc cu cornuri (asta-i clar) rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai scris ditamai pomelnicul de mare!
Daca X iti este iubit deja, iar tu ai de gand sa-l schimbi cu prietenul sau, relatia in cauza se termina repede si foarte urat, ramane de vazut.

Daca situatia nu se prezinta asa, precum mai sus, si nu iti este iubit nici-unul dintre ei, nu era cazul sa mai intrebi, da-i drumul!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am impresia ca vrei sa ma cert rau cu tatal tau, daca vede vecinu ce sfaturi ati dau imi sparge capul laughing