| Salaly a întrebat:

Imi place de un baiat de la mine din clasa de ceva vreme si incerc sa-i atrag atentia.Din nefericire, o colega s-a bagat intre noi doi spunandu-l ca-l place. Eu am fost prima care s-a indragostit si cred ca nu mai am sanse. Ce pot face? funda!

3 răspunsuri:
| stark47 a răspuns:

In dragoste de cele mai multe ori este vorba de sincronizare. daca tii la mandria ta mai mult decat la tipu respectiv, nu vei face nimic pentru ca e va tine orgoliu legata.insa daca e ceva mai mult decat o simpla atractie, du-te si vorbeste.din nou, comunicarea este cheia rezolvari oricarei situatii.comunica i ca l placi, el o sa ti comunice inapoi raspunsul.bun sau rau

| Melancolică a răspuns:

Nu contează cine a spus prima acelui băiat că-l place ci sentimentele lui pentru una dintre voi. Poate spune colega ta mult şi bine că îl place dacă el nu are aceleaşi sentimente.
Baftă!

| RaspberryLover a răspuns:

Salut! Poti face in felul urmator:

Trebuie sa ii atragi atentia. Glumeste, discuta cu el despre ceea ce ii place lui sau este pasionat.

E important sa il cunosti bine, dar si el pe tine. Trebuie sa te comporti normal cu el, ca si cum ar fi mama ta.
Daca iti va descoperi calitatile si sufletul, te va aprecia si va sta mai mult in preajma ta. Cat despre acea colega, proverbul acela:"Tine-ti prietenii aproape, dar dusmanii si mai aproape". Nu fi chiar asa apropiata cu ea, poate din greseala ii dezvalui ceva din personalitatea ta si ii va spune acelui baiat. Vorbeste cu ea: Ce faci?, Unde ai fost in ziua de X? Ce ai facut? Cum a fost la Y? PUNE-I INTREBARI NORMALE, DAR NU TE APROPIA PREA MULT.

Multa bafta iti doresc!